Wpis z mikrobloga

#programowanie #coworking #warszawa #pracazdalna
Taki pomysł przyszedł mi do głowy:

Ilu z was byłoby zainteresowanych korzystaniem z coworkingu który prócz typowych "atrakcji" czyli biurka, fotela, monitorów, kawy, herbaty czy salek konferencyjnych oferowałby też takie dodatkowe przestrzenie jak:

- Pomieszczenie / warsztat do diagnozy i/lub rozwoju w elektronice (zestawy narzędzi, oscyloskopy, lutownice kolbowe, hot air, zasilacze laboratoryjne, części pod ręką [rozliczane np. w ramach wynajmu])
- Możliwość korzystania z drukarki 3D
- Inne narzędzia do prac precyzyjnych - tutaj propozycje otwarte

Idea się zrodziła z tego że samemu potrzebuje czasami takiej przestrzeni w której mogę sobie wszystko porozbierać, poskładać, polutować, powymieniać - generalnie ze względu na to że hobbistycznie się tym zajmuje - ale w wynajmowanym mieszkaniu szczególnie ciężko znaleźć na te wszystkie graty miejsce - stąd zastanawiam się czy istnieją inni który z podobnymi rozterkami się mierzą. Czyli coworking do pracy - z możliwościami po godzinach do rozwoju osobistego w innych dziedzinach pokrewnych.

Jak kogoś ta idea przekonuje to piszcie na priv - z odpowiednim zainteresowaniem można by było z pomysłem ruszyć ()
  • 10
@Nicarim:
Generalnie takich szop jest mało i są zawsze utrzymywane z jakiś funduszy na rozwój czy coś.
Dlaczego?
Wydaje mi się że to mocno nieopłacalne.
@Nicarim szukaj pod hasłami makerspace, fablab, hackerspace, męska szopa.
Swego czasu chciałem coś takiego uruchomić w Katowicach, ale po tym jak zrobiłem lekki research i odezwał się do mnie na tutaj na mirko ktoś kto ma z tym doświadczenie, zrezygnowalem. W skrócie: spore koszta, duża odpowiedzialność, masakrycznie dużo stresu.