Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doswiadczenie z światlowodem Orange w domu jednorodzinnym? Słupy z mufami i światłowodem stoją przy domu od kilku miesięcy. Patrzyłem na stronę programu Orange POPC2 jest mój adres na liście, ale oczywiście na infolinii standardowo nic nie wiedzą: "nie ma Pana adresu w wyszukiwarce, czyli nie można obecnie zamówić montażu i nie wiadomo kiedy będzie taka możliwość, proszę zadzwonić za kilka miesięcy...". Czy da się tam dowiedzieć coś od kogoś kompetentnego ?
#internet #orange #swiatlowody #swiatlowod #informatyka #siecikomputerowe
  • 19
  • Odpowiedz
@dave8: według umowy mam światłowód ale patrząc na infrastrukturę to sam nie wiem.. niby w umowie jest że do 100 mb ale w rzeczywistości wychodzi ok 40 mb (na PC) no i do tego doliczyć TV - więc koło 70 będzie, chyba....
  • Odpowiedz
@prezes_internetu: heh przyjechało dwóch gości założyli mi "osprzęt" w domu modem i podłączyli go do TV razem z dekoderem (zwykły Kowalski potrafi to zrobić) tylko oni jeszcze - śmery bajery na telefonie jaki zasięg i trzeba podjechać pod rozdzielnie (czy hu.. wie jak to się zwie) sprawdzili prędkość i stwierdzili że jak kupie lepszy kabel telefoniczny (z gniazdka do modemu) to będzie hulało, płace 100 pln a i tak nie miałem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dave8: ale co znaczy kompetentnego. Nie ma jeszcze adresu więc nic nie zrobią na infolinii. Nikomu się nie chce pisać na skrzynki funkcyjne dotyczące inwestycyji bo im odpiszą to samo - czekać. Każdemu się wydaje że to takie hop siup panie pociągnij mi kabel do domu.
  • Odpowiedz
@dave8: Myślę, że prędzej jak za rok nie będziesz miał przyłącza. Obecnie budowana jest sieć dostępowa. Ma być gotowa do 30-05-2020. Więc na przyłącza do domu nie liczyłbym wcześniej jak pomiędzy 01-06-2020 a 30-09-2020.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-dec, @dave8: Jeżeli jest jeszcze trochę czasu do podłączenia światłowodu od Orange, to proponuję, by się do tego przygotować. Zresztą mieć dobrze poprowadzone peszle przed domem i w domu to mega sprawa. Oczywiście kable sieciowe to podstawa, bo WiFi nie doleci wszędzie, przynajmniej w domku jednorodzinnym. Podsyłam link do filmu jak przygotować domek jednorodzinny na światłowód. Trzymajcie się :) https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-przygotowac-dom-jednorodzinny-na-swiatlowod/ #orangeteam #orange @orange_polska
  • Odpowiedz
@Igor-Leonow: Dobrze piszesz. Pomyślałem o tym budując dom kilka lat temu, kiedy jeszcze nie było żadnych planów na światłowód u mnie w domu. W granicy działki mam SK-1, a w niej mufa światłowodowa. Do domu puszczona mikrokanalizacja ze studni do pomieszczenia gospodarczego i w drugą stronę od studni poza ogrodzenie, żeby nie było trzeba kopać pod ogrodzeniem. Inaczej trzeba byłoby ściągać kostkę polbrukową, bo orange w życiu nie opłaci przecisku sterowanego.
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: Popc2, obszar Nowosądecki A, data zakończenia 31.07.2018. Adres mogę podać w PM. Będę wdzięczny za podanie bardziej szczegółowych informacji co do planowanej dany rozpoczęcia podłączania klientów...
  • Odpowiedz