Wpis z mikrobloga

@sell_your_soul: Szczerze? Konfederacja, Kukiz, nawet niech ta Wiosna ma parę procent (chociaż to taki sam rak jak N. no i teraz popatrz wyszło szydło z worka z PO się swatają tak jak to było zaplanowane). Wg mnie na początek powinna być różnorodność przede wszystkim. Bez takiej przewagi dwóch partii które mają łącznie ponad 80% głosów. Poza tym co? Nie mamy alternatywy to nie idźmy na głosowanie albo oddajmy głos POPISowi?xD
  • Odpowiedz
@Kamerzysta325: Kukiz'15 to PiS 2.0; Konfederacja ma kiepskich liderow + cos ich ta "wolnosc" jest malo wolnosciowa - chec pakowania gejow do wiezien czy calkowity zakaz aborcji xD

Ja glosowalam na Wiosne, glosowalabym na SLD jakby startowalo samo, bez zadnej koalicji.
  • Odpowiedz
@Kamerzysta325: Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, wole głosowac na cokolwiek innego niż banda czworga (pis, po, psl, sld) ale przede wszystkim niech w sejmie będzie różnorodność (mógłbym głosowac za Wiosną Biedronia, mimo że nie po drodze mi z ich poglądami), a nie wybór tylko między PiS/PO.
  • Odpowiedz
@Kamerzysta325: no chyba nie xD

mozna wiele zlego powiedziec o PO ale przynajmniej az tak nie p------------i hajsu podatnikow, nie uprawiali az tak chamskiej propagandy i generalnie nie rozwalali panstwa, bo wiedzieli ze jak rozwala to nie bedzie z czego krasc - zachowujac umiar w swoim rozkradaniu byli duzo lepsi
  • Odpowiedz
@sell_your_soul: Teraz to dowaliłaś po całości.xD PO od PiSu różni się tylko i wyłącznie tym, że PO właziło w dupę szwabom a PiS jankesom. Izraelowi każdy wchodzi więc tutaj nie ma co roztrząsać. Propaganda zawsze była.xD Wyprzedawanie majątku, prywatyzacja, afery. Już walić to, że samo pochodzenie partii jest jedno.xD
  • Odpowiedz
@venividi: JPK jako format danych zdefiniowało PO by w ramach kontroli na miejscu w przedsiębiorstwach nie przegladać papierów. PIS zrobił z tego system informatyczny z koniecznością wysyłania danych co miesiąc (a nie do kontroli). Umożliwiło to wyszukiwanie karuzel w centralnym systemie i przeniosło uszczelnienie podatków na nowy poziom. To samo e-zwolnienia (chyba 3,5mld oszczędności na lewych zwolnieniach) i podobnie zadziała e-recepta...
PIS nie jest idealny, ma swoje za uszami ale
  • Odpowiedz
@kopyrta: Uszczelnili na X PLN a rozdali za 2X. Zero odpowiedzialności społecznej w tej partii, ale przecież najważniejsza jest władza. Te 5 Kaczyńskiego to smutny żart i postawienie wszystkiego na jedną kartę "Albo wygramy i kolejna kadencja, albo niech się martwi opozycja". Długoterminowo wszystkich będą kukle swędziały przez tą politykę socjalną, a najbardziej tych biednych.

Co do uszczelnienia VAT-u jeszcze: https://bialekolnierzyki.com/jak-w-ciagu-tygodnia-zlikwidowac-ok-80-przestepczosci-vat-owskiej-w-polsce/
  • Odpowiedz
@sell_your_soul: infalcja powiedzmy 1,7-2%, realny wzrost płac 6,6% rok do roku... cięzko z Tobą dyskutować bo to jakieś hasła bez pokrycia w danych...
taki hint: cena baryłki ropy od lipca 2017 wzrosła o 49%, susza jaka się przytrafiła, nie wiem czy chciałbyś żeby jej zakazli ustawą?
  • Odpowiedz
Jedno i drugie ugrupowanie to g*wno! Oddawanie głosu na jednych czy drugich jest takim samym spier*oleniem umysłowym, co daje obraz, ze 90% spoleczenstwa jest debilami.
  • Odpowiedz
@venividi: Posługujesz się hasłami które stoją w jawnej sprzeczności z danymi gospodarczymi (KE, UE, Eurostat). Szkoda mi czasu na przytaczanie ogólnodostępnych danych i uczenie ekonomii. Wszystkiego dobrego i wielu sukcesów!
  • Odpowiedz
Pis od PO różni się tym, że PO ma otoczkę "europejską" a PiS "narodową" (i kościelnie-zacofaną). A u źródło to to samo obrzydliwe lewcatwo (nie wiem czy PiS jeszcze nie gorszy nawet). A w Polsce dalej jest mnóstwo ludzi, co mysli, że PiS to prawica to o czym tu w ogóle gadać
  • Odpowiedz
@kopyrta: Tldr: "Rzuciłbym argumentem, ale mi się nie chce".

Powiem więcej. Zmniejszenie wieku emerytalnego, pomimo że każdy kraj w Europie go zwiększa. Logika? Brak. Społeczeństwo się starzeje, ludzie żyją dłużej, ale zmniejszamy wiek emerytalny ¯\_(ツ)_/¯

PS. Jak będziesz wrzucał te dane Eurostatu, nie zapomnij koniecznie wrzucić wykresu udziału socjalu do PKB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz