Wpis z mikrobloga

@ROCCO1: Owszem, baba wie jak trzymać, co nie znaczy, że taki sposób trzymania jest wygodny w przypadku tak drobnych elementów jak luty na płycie głównej, w przypadku której stosuje się zupełnie inne lutownice (a konkretnie stacje lutownicze) i sposób lutowania, tak nawiasem mówiąc.Głupio ci teraz? Bo o tym, że lutownica jest zła w tym przypadku jakoś żaden chłop nie wspomniał xDDD Znawcy od siedmiu boleści i, a bo baba mów...
  • Odpowiedz
@xandra: j--------e. wygodniej i precyzyjniej trzymac za element rozgrzewajacy sie do kilkuset stopni. Co do tego ma jaka lutownice wybrali do zdjecia? To znaczy ze moze sobie odparzyc mieso od kosci? XD
  • Odpowiedz
@ROCCO1: Właśne ten element nie powinien się nagrzewać. Przeczytaj mój ostatni komentarz.

@nie_dziekuj: Jeśli to uchwyt, a na taki wygląda to raczej tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) W przypadku większych elementów. Jak wspomniałam wyżej raczej stacja lutownicza.
  • Odpowiedz
@nie_dziekuj: Też ciekawe, ale trochę nieefektowne, a gdyby uchwyt miał osłony na łańcuch piła byłaby bezużyteczna. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku lutownicy, gdzie najważniejszym elementem jest sama końcówka grota ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@crest: no ale ma rację, dla kogoś kto się nie zna takie coś mogłoby być bardziej intuicyjne, a modelka ewidentnie się nie zna.
  • Odpowiedz
@nie_dziekuj: Wiesz co jest smutne? Szukasz poklasku robiąc absurdalne obrazki, a taki uchwyt, ale obejmujący kolbę i nie nagrzewający się naprawdę zwiększyłby precyzję...
  • Odpowiedz
@nie_dziekuj: Na przykład z wełny celulozowej, wełny mineralnej, waty szklanej, oczywiście kilka warstw, plus wygodny uchwyt z jakiegoś plastiku. Myślę że obecna technologia umożliwia stworzenie takiego uchwytu. 200 stopni to nie tak wiele.
  • Odpowiedz
  • 7
@xandra a dlaczego prostownicy do włosów nie lapiesz za końcówki? Albo jakby szczoteczkę do zębów łapać zaraz przy włosiu, ale by szorowało dokładnie, ulala!
  • Odpowiedz