Wpis z mikrobloga

Trochę myślałem dlaczego PiS znowu wygrał i moja opinia jest taka:

Wiosna - populistyczna partia, głosi tylko wielkie slogany które obecnie są na topie. Wydaje mi się że gdyby nagle wszyscy byli oburzeni z powodu trzymaka kotów w Polsce, to Wiosna byłaby pierwszą partią która krzyczałaby "STOP DLA KOTÓW, CHOMIKÓW, KUN, JENOT, RYSI...w domach". Typowi krzykacze.

Konfederacja - tego nawet nie będę komentował. Pseudo prawicowcy którzy wola się kłócić między sobą, stawiając przy tym że wujcio Adolf nie wiedział nic o holokauście.

KE - tutaj też dramat. Kojarzycie może jaki oni mają program, plan na Polskę w Europie? Nie?
No właśnie. Problem jest taki że jedyną retoryką od 4 lat jest straszenie PiSem. To nie działa, gdyby ta partia zorganizowała jakieś zebranie mówiąc - zrobimy: to to to i to - to byłbym pierwszym który na nich głosował.

No i oczywiście PiS - partia która robi, robi źle, ja się z ich polityką nie zgadzam, ale coś robi. Nasze społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do tego że rząd coś robi, a tego niezależnie jak się Pisu nienawidzi, nie można o nich powiedzieć. Oni coś robią. Tutaj 500+, tutaj trzynasta emerytura, tutaj wolna niedziela.
Bardzo ważna rzecz, jak jakiś debil z wypoku zaraz pi napisze że popieram PiS to jest kretynem który powinien mieć odebrane prawo wyborcze, ja tylko mówię że oni COŚ robią, a to już więcej niż pozostałe bandy które ograniczają się do krzyku na lewo i prawo.

#wybory
  • 6
Oni coś robią.


@Razzish: I co najciekawsze - spełniają większość kluczowych obietnic wyborczych, choćby nie wiem jak nam się nie podobały i jak radykalne nie były - to przynajmniej betonowy wyborca nie czuje się oszukany. I dlatego potem głosuje ponownie na PiS.
ja tylko mówię że oni COŚ robią, a to już więcej niż pozostałe bandy które ograniczają się do krzyku na lewo i prawo.


Dokładnie, oni mają przynajmniej jakąś wizję działania i naszej pozycji w Europie/na świecie (jak im to wychodzi, każdy widzi) no ale coś tam robią.

"Program" KE opiera się na strachu przed PiS-em (nadal nie zrozumieli że to nie działa) i na wyzywaniu pisowskiego elektoratu od ciemnoty związanej z klerem
o ile emerytura i 500+ są na plus to z wolnymi niedzielami sie nie zgadzam... nie wychodzi to na dobre tak jak powinno. nie ma rownouprawnien, ludzie chca pracowac czy dorabiac a stracili taka mozliwosc. to powinno akurat byc rozwiazane inaczej