Wpis z mikrobloga

Cześć, bardzo dziękuję za ciepły odzew, nie spodziewałam się, ale bardzo cieszy ()

Dzisiaj na warsztat bierzemy jamnika krótkowłosego.
Pierwsze zdjęcie pochodzi z roku 1896.
Drugie zdjęcie jest z 1964, widoczny jest na nim CH Dunkeldorf's Falcon Forester ROMO. Możemy zauważyć skrócenie kończyn oraz wydłużenie ciała względem poprzedniego zdjęcia, a także lekkie zwiększenie głębokości klatki piersiowej.
Na zdjęciu ostatnim widzimy nie byle jakiego jamnika, a zwycięzcę rasy tegorocznego Crufta - największej wystawy psów na świecie. Na zdjęciu widoczny Lauralee Huckleberry Finn At Carpaccio JW. Widzimy na tym przykładzie postępujące skracanie łap oraz wydłużanie sylwetki.
#klubmerdajacychogonow <- zapraszam do subskrybowania po więcej psiej historii ()

Pobierz spookyscaryskeleton - Cześć, bardzo dziękuję za ciepły odzew, nie spodziewałam się, a...
źródło: comment_Bm0pkZjfpZHCQbWiLK3lBE4G5BVTRrgJ.jpg
  • 59
@pitterka okay, zasięgnęłam języka i już wszystko wiem :) faktycznie, to uzyskania uprawnień hodowlanych przez jamnika nie są wymagane próby pracy, ale posiadanie dyplomu znacznie ułatwia ich uzyskanie, nawet przy jakichś drobnych defektach wyglądu. Dodatkowo uzyskanie dyplomu z konkursów pracy prób myśliwskich jest wymagane do uzyskania Międzynarodowego Championa, a więc każdy bardziej utytułowany pies musi je mieć, dodatkowo większość hodowców jamników takie certyfikaty uznaje za bardzo ważne i wyrabia u swoich psów.
@bkwas dziękuję, bardzo miło coś takiego czytać () i cieszę się że ktoś docenił nazwę, właśnie ten klub był moją inspiracją ()
Rasy może nie będę zdradzać, by nie psuć niespodzianki - kolejny wpis pojawi się dziś po południu - mam akurat parę wolniejszych dni, potem niestety nie będzie się to pojawiało tak często zapewne ;)
@spookyscaryskeleton a to super, myślałem że będzie trzeba długo czekać na następny wpis.

Nie twierdzę że musi być często, ale jeśli będziesz regularna na początku a później merytoryczną to tag będzie się naprawdę miło rozrastać - dużo jest tutaj ludzi kochających psy którzy chętnie się czegoś nowego dowiedzą
@bkwas bardzo mnie to cieszy, bo historia kynologii to naprawdę moja pasja, cieszę się pisząc materiały, cieszę się dyskutując w komentarzach i to fantastyczne, że tyle tutaj psiarzy - zainteresowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania (ʘʘ)
@spookyscaryskeleton no to jak u wszystkich psów użytkowych, nie wiem tylko jak po zmianie prawa łowieckiego wygląda konkurs pracy jamników - podejrzewam, że dla uzyskania dyplomu z konkursu startują w konkursach tropowców, bo norowań już nie ma...
@pitterka: No właśnie nie dla wszystkich użytków, chociażby niektóre rasy z I i II grupy mają obowiązkowe BH lub IPO, bez tego nie ma hodowlanki, głównie w tych siedzę i to mnie zmyliło ;) Co do tego jak wygląda norowanie teraz nie mam informacji, rzeczony hodowca jamników startuje w konkursach dla dzikarzy raczej.
Tak, ten konkurs głównie polega na chodzeniu po farbie, tropieniu i głoszeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spookyscaryskeleton: mojej rodzinie trafił się wyjątkowo wytrzymały i jakościowy egzemplarz jamnika. Przez 16 lat, które przeżył, codziennie kilkanaście razy biegał po schodach. Zarówno w górę, jak i w dół. Plus nadwaga. A w zasadzie otyłość. Parę razy spadł z tarasu, który nie miał barierek. Dwa razy wpadł pod samochód. Dopiero ostatniego roku zaczął bardzo szybko słabnąć. Powłóczył łapkami, zęby zaczęły wypadać i miał spore problemy z wypróżnianiem. W przyszłości z pewnością