Wpis z mikrobloga

Cześć, bardzo dziękuję za ciepły odzew, nie spodziewałam się, ale bardzo cieszy ()

Dzisiaj na warsztat bierzemy jamnika krótkowłosego.
Pierwsze zdjęcie pochodzi z roku 1896.
Drugie zdjęcie jest z 1964, widoczny jest na nim CH Dunkeldorf's Falcon Forester ROMO. Możemy zauważyć skrócenie kończyn oraz wydłużenie ciała względem poprzedniego zdjęcia, a także lekkie zwiększenie głębokości klatki piersiowej.
Na zdjęciu ostatnim widzimy nie byle jakiego jamnika, a zwycięzcę rasy tegorocznego Crufta - największej wystawy psów na świecie. Na zdjęciu widoczny Lauralee Huckleberry Finn At Carpaccio JW. Widzimy na tym przykładzie postępujące skracanie łap oraz wydłużanie sylwetki.
#klubmerdajacychogonow <- zapraszam do subskrybowania po więcej psiej historii ()

spookyscaryskeleton - Cześć, bardzo dziękuję za ciepły odzew, nie spodziewałam się, a...

źródło: comment_Bm0pkZjfpZHCQbWiLK3lBE4G5BVTRrgJ.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patryk_z_lasu statystyk nie mam odnośnie długości życia - prawdopodobnie się ona nie zmieniła. Są to małe psy, a idąc tym tropem, zwykle długożyjące. Inną rzeczą jest natomiast, że większość jamników w pewnym wieku zmaga się że zwyrodnieniami w obrębie kręgosłupa - jest to bodaj najczęstszą bolączką jamników przychodzącą do gabinetu weterynaryjnego, wiem to z doświadczenia ;)
Zwiększanie głębokości klatki piersiowej nie powinno zanadto na to wpłynąć.
  • Odpowiedz