Wpis z mikrobloga

@pomidorowymichal1: Nieświadomi nabywcy CLA myślą, że to pochodna C klasy, a nie A klasy, bo nazwa zaczyna się na C i na stronie producenta widnieje to obok C klasy coupe, mimo że CLA to sedan, więc można to upchnąć za więcej kasy xD.
@pomidorowymichal1: Masz na myśli generację z roku 2019? Jeśli tak to CLA jest większy w środku, dłuższy i szerszy. Nadwozie nie jest już spokrewnione z klasą A. Wnętrze i mechanika nadal pozostały takie same lub bardzo zbliżone w obu autach.

Jeśli masz na myśli poprzednią generacje tych aut to nie ma żadnych znaczących - CLA jest po prostu sedanem dla Klasy A.
Nieświadomi nabywcy CLA myślą


@poczekaj: na pewno osoba kupująca nowe auto od 180 000 zł w górę w podstawowej bieda wersji jest nieświadoma i nie sprawdzi co kupuje ( )

jaka jest różnica między mercedesem A w wersji sedan a CLA?


@pomidorowymichal1: pierwsze CLA było zwyczajną A klasą z 4 drzwiami.

Teraz różnica taka jak między BMW 5er, a 6er grand coupe, Audi A4 i
@Vetinari: to nie on napisał, a @poczekaj

W którym miejscu nie widzisz tutaj sensu?


@Crow7422: CLA jest tańsze od C, ale nikt go nie kupi zamiast A w sedanie tylko ze względu na "nomenklaturę" z literką C w nazwie. Wydając ~200k na auto człowiek zastanawia się dłużej niż wybierając sos do kebaba
Wydając ~200k na auto człowiek zastanawia się dłużej niż wybierając sos do kebaba


@Atreyu: w sumie watpie xD jak zastanawiasz sie nad autem za 10k to dla ciebie duzo i tak jak na auto to sie zastanawiasz pytasz sprawdzasz w necie, jak masz 200k na auto to tez sie pozastanawiasz ale masz duzo mniej zmartwien, tylko spadek wartosci
@niepanimaju: kupując auto za 200k w salonie i decydując się miedzy A sedanem/CLA/C klasą - zrobiłbym przynajmniej jazdy testowe. Bez tego chyba nikt nie kupuje nowego auta ( )
@Atreyu: Moim zdaniem 124,3k za C to mniej niż 125,3k za CLA. Wiem, że to podstawa, tak że nie jestem w stanie się wypowiedzieć jak wygląda kwestia modeli które się faktycznie kupuje. Tak czy inaczej pozycjonowanie sedana C w tej samej kasie, co CLA, które też jest sedanem (pomimo że producent wmawia, że to coupe), to trochę dziwny zabieg. To jednak nie mój problem, bo mam dopiero 31 lat, więc jeszcze
poczekaj - @Atreyu: Moim zdaniem 124,3k za C to mniej niż 125,3k za CLA. Wiem, że to ...

źródło: comment_bT8ByYYZHYCkveUDLp1WgFJFjMVdvLBB.jpg

Pobierz
Bez tego chyba nikt nie kupuje nowego auta ( )


@Atreyu: jasne ze kupuja, przywiazani do marki po prostu zmieniaja na nowszy model.

w ogole dla mnie abstrakcja ze ktos sie zastanawia nad a sedanem VS c czy cla xD przeciez A to taki #!$%@? z tego co wiem. a c i cla spoko jest, tylko cla bym w 4matik bral bo wstyd jezdzic przednionapedowym mercem
@niepanimaju: Rozumiem, każdy brałby taki samochód jaki mu pasuje. Jak by u mnie kasa nie grała roli to bym kupił M4 lub RS6. S klasa to jak dla mnie frajda dla pasażera który ma szofera, a nie dla kierowcy, ale każdy ma inne potrzeby.

Co mam poradzić. Przez lata merce to były samochody, dla ludzi "dojrzałych" i dla taksówkarzy. Z obecnymi generacjami próbowali zawalczyć o młodego klienta i chyba się to
@Atreyu Ty byś się zastanowił. Są ludzie, którzy po prostu kupują bo mieli poprzednie cla i było fajne. Są ludzie, którzy kupują bo stało gotowe w ich konfiguracji. Są ludzie, którzy kupują bo mogą po prostu. Serio, mnie to też dziwi, ale są ludzie którzy kupują auta za taki hajs bez jakiejś głębokiej analizy
To jednak nie mój problem, bo mam dopiero 31 lat, więc jeszcze brakuje mi ze 20-30 żeby być w grupie docelowej tej marki i obecnie raczej interesuję się BMW i Audi.


@poczekaj: "nowa" A-klasa (i pośrednio CLA) - miały właśnie uderzyć w młodszych klientów i całkiem to się udało. Słyszałem że średnia wieku klienta salonowego jest tutaj najniższa w całej gamie.

Są ludzie, którzy po prostu kupują bo mieli poprzednie cla