Wpis z mikrobloga

Oto przed Wami wspaniały polski wynalazek #audiovoodoo - kosztująca jedyne 825 euro platforma antywibracyjna pod listwę zasilającą. Tak - pod listwę zasilającą, ponieważ prawdziwie hardkorowy nietoperz porównuje brzmieniowo tak prozaiczne elementy toru audio, niezłe #wtf prawda?
Nie wiem, czy audiofil bardziej boi się wibracji przenoszonych na dowolny element sprzętu, czy szumu EMI. Ale po co wybierać, prawda? Platforma może w końcu zwalczać nie tylko niechciane wibracje, ale również szum elektromagnetyczny xD
Oto, co o platformie pisze guru polskiego audio - pan Wojciech Pacuła z High Fidelity:

Platforma antywibracyjna używana pod listwami zasilającymi pełni bowiem podwójną rolę: przede wszystkim jest po prostu elementem antywibracyjnym, wytracającym drgania w postaci ciepła, ale jest także elementem minimalizującym promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące od listwy. (...) Ten konkretny produkt jest autorską mieszanką minerałów i innych elementów i połączenie ich z drewnem i skórą. Co ważne, platformy oferowane są do konkretnej listwy – ma ona wpasować się w drewnianą ramkę, a jej spód ma dokładnie przylegać do skóry zamykającej wspomnianą mieszankę.


Drewno i skura to synonimy luksusu, nie żeby te elementy miały jakieś specjalne właściwości tłumiące. To po prostu bogactwo jest. Całość kojarzy mi się z piramidkami energetycznymi stawianymi przez babcie na telewizorach kineskopowych. Oczywiście, żeby uzyskać jak najlepsze właściowści soniczne, listwę zasilającą trzeba dopasować do platformy. A nie jest to łatwe, ważny jest nawet środek ciężkości listwy xD Pan Wojciech wspomina, że przy każdym przesunięciu platformy konieczne jest poprawienie pozycji listwy zasilającej. Ale to nie wszystko, platforma "nie lubi być usuwana spod listwy zasilającej" ponieważ wymaga dużo dłuższego czasu na ułożenie się w systemie. To tak, gdybyście chcieli tak po prostu przeprowadzić testy odsłuchowe i stwierdzić, czy to cokolwiek daje. W końcu wydałeś prawie cztery kafle na kawałek drewna, skóry i "autorski miks minerałów" pod swoją listwę zasilającą. Producent zaleca "wygrzewanie" platformy przez trzy doby.
Mnie najbardziej interesuje, jak taka platforma "brzmi" xD
Pan Wojciech po filozoficznym wstępie o elicie słuchaczy i o używanej przez siebie platformie antywibracyjnej Acoustic Revive pisze o zmianach wprowadzanych przez ten sprzęt tak:

różnice w brzmieniu między listwą Asura i AR oraz między AR i „podłogą” będą bardzo duże. Nie zdziwię się, jeśli to będzie nawet 100%.


A ja się zdziwię, naprawdę. Szczególnie, że akapit dalej pada takie stwierdzenie:

Poprawa jakości dźwięku, jaką dają tego typu produkty jest przez doświadczonych ludzi odbierana z ich punktu widzenia, czyli z punktu widzenia innych jest wyolbrzymiana


No w końcu ktoś to przyznał otwarcie.
No dobrze, ale jak brzmi platforma natywibracyjna?

Polska platforma powoduje przyciemnienie dźwięku. Wszystko robi się aksamitne. O wiele lepiej słychać elementy zwykle zakrywane przez głośniejsze dźwięki. Pasmo przenoszenia jest o wiele szersze, chociaż pierwsze wrażenie jest takie, że jest mniej góry, a dół jest słabiej akcentowany.


Ja tam myślę, że pasmo przenoszenia jest takie samo, a akcenty w dolnym paśmie są takie same, jak na nagraniu. Ale co ja mogę wiedzieć, przecież nie wydałem 825 euro na platformę antywibracyjną pod listwę zasilającą.
Za taką kasę możesz kupić 88 płyt CD po 40 pln sztuka. Ale po co, skoro można tłumić drgania pod listwą?

Zdjęcie ze strony producenta: Asura.com.pl

#heheszki #bekazaudiofili #audio #bekazpodludzi
I oczywiście tag do obserwowania, w którym piszę o ciekawostkach związanych z muzyką, audio oraz audiovoodoo - #tonskladowy
Roszp - Oto przed Wami wspaniały polski wynalazek #audiovoodoo - kosztująca jedyne 82...

źródło: comment_v9XNncYrlK4FXuOEfNQkK9H2nJT9TkML.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
kosztująca jedyne 825 euro platforma antywibracyjna pod listwę zasilającą


@Roszp: Za takie grosze to pewnie jakieś gówno jest, a nie porządna platforma antywibracyjna, obawiam się, że i tak nie będzie wystarczająco tłumić drgań elektronów płynących w przewodach zasilających, lepiej dołożyć i kupić coś lepszego. Dobry odsłuch nie ma ceny. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz