Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 437
@adam2a: ale oni wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i pewnie na zebraniach zarzadu robią sobie z tego bekę, jak im słupki sprzedaży rosną xD
  • Odpowiedz
@Tasde wiem, ze sa ludzie, ktorym faktycznie to szkodzi, ale po filmie Naukowego Belkotu o glutenie wiem, ze jest ich znikoma ilosc a reszta (to juz moja interpretacja) to machina marketingowa i moda fit instagramerek xd
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli Bo to modne i się sprzedaje plus pewnie producent uzyskał certyfikat upoważniający do umieszczenia takiej informacji. Tak samo jak corn flakes, które zawsze były bez glutenu ale od niedawna są „gluten free”.
  • Odpowiedz
Tak samo jak corn flakes, które zawsze były bez glutenu ale od niedawna są „gluten free”.


@kubapolice: Jeszcze przy produktach tego typu, które kojarzą się ze zbożem, rozumiem poniekąd bo konsument może być nieświadomy. Tak pisanie tego na serze czy wędlinie to top kek.
  • Odpowiedz
@DonBores: Te znaczki "bez glutenu" i osobne kategorie bezglutenowe np. w sklepach internetowych to serio jest zbawienie, uzmysłowiłam to sobie jak mi wyszła celiakia w testach. Zamiast wertować Internet w poszukiwaniu informacji i przepisów można jednym kliknięciem zamówić bezglutenowe pieczywo, makaron czy inną pizzę. Inna sprawa, jakie to niedobre ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale przydaje się nawet na produktach, które domyślnie glutenu nie zawierają, ćwierć wieku mnie
  • Odpowiedz