Wpis z mikrobloga

@Szatanski_werset: To pytanie jest za proste. Taki układ ma pewne właściwości kondensatora ale ma też właściwości których kondensator nie ma. Na przykład przewodzi prąd stały - za pomocą protonów, ale jednak. Kondensator jest w zasadzie izolatorem, a ogniwo paliwowe nie. Poza tym każdy element ma parametry RLC i to jak się go traktuje zależy od tego jakie pasmo częstotliwości jest rozważane. Jak przyjmiesz odpowiednie założenia i ograniczenia to wszystko może
  • Odpowiedz
@4833478: Oni używają teoretycznego modelu opartego na dwóch płaskich elektrodach platynowych do obliczeń termodynamiki takiego ogniwa. Zdziwiłem się, bo nigdy nie widziałem takiego podejścia, ale to dlatego, że nie patrzyłem na ten aspekt :D
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: No tak, takie podejście ma sens. Traktujesz to jako coś prostego co wystarczająco dobrze oddaje interesujące cię cechy. Tak samo do niektórych obliczeń z fizyki człowiek albo samochód albo colokwiek może być punktem matematycznym o określonej masie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Człowiek może być traktowany jako punkt, tak samo jak cokolwiek innego może być traktowane jak colkolwiek innego jeśli takie traktowanie jest użyteczne w danym
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: Autorzy tu wyjaśniają swoje podejście do budowy modelu zastępczego. I tak całkiem nieźle w porównaniu do tego, co widziałem, co niektóre firmy wpychają do software do modelowania za grube tysiaki dolarów.
  • Odpowiedz