Wpis z mikrobloga

@gyarados: w sumie plus ma najsłabszą infrastrukture słabiutkie radiolinie ledwo 200 mbit, play trochę lepiej i bo większość jest powyżej 400 mbit matki maja 1 gbit i więcej, T mobile to w sumie król ;d wioska obok mnie 200 mieszkańców postawili bts radiolinia 2 gigabit :D
  • Odpowiedz
@szybkaszyba myślałem by przejść do T-Mobile z plusa zatrzymał mnie dział utrzymania klienta w sumie to płacę teraz tyle co nic. Przy następnej umowie mam nadzieję, że będzie już funkcjonować 5g i nie chodzi mi o pleyowska scieme. Ten cały rak o 5g moim zdaniem to mit. W latach 90 ponoć ludzie też bali się sieci 2g xD
  • Odpowiedz
@gyarados: by 5g funkcjonowało miną lata operatorzy wgl nie są na to gotowi, by to było jak należy każdy bts musiał by mieć porządne wpięcie w ziemie a nie marne 400 mbit jak teraz u większości operatorów.
  • Odpowiedz
@szybkaszyba niby można 10 razy gęściej stawiać nadajniki( ͡º ͜ʖ͡º), ale średnio to opłacalne, podstawa to infrastruktura światlowodowa(podłaczenie nadajnika, później reszta ma być podpięta radioliniami-small cells), dogadanie się z ruskimi i uwolnienie 700Mhz(na tej częstotliwość działa też tv naziemna). Czekam na to bo pasma już są zapchane, a światłowody nie są dostępne wszędzie...
  • Odpowiedz
@gyarados: w sumie plus ma najsłabszą infrastrukture słabiutkie radiolinie ledwo 200 mbit, play trochę lepiej i bo większość jest powyżej 400 mbit matki maja 1 gbit i więcej, T mobile to w sumie król ;d wioska obok mnie 200 mieszkańców postawili bts radiolinia 2 gigabit :D


Jakby T mobile dalo taka oferte jak Orange (pakiet 1TB za 300zl) bralbym od razu. W moim małym mieście nawet agregacje porządna z T
  • Odpowiedz