Wpis z mikrobloga

Mircy,
czy straż miejska/policja może interweniować na drodze wewnętrznej?
Stanąłem najwyraźniej na zakazie i mi przyszło powiadomienie o #mandat. Podjechałem więc ponownie (tym razem rowerem) i zobaczyłem, że jezdnia na której stałem znajduje się na innej wysokości niż sąsiadujące, miejskie jezdnie, a uliczka na którą wjechałem jest oznaczona znakiem "droga wewnętrzna", a zaraz potem znajduje się zakaz. O tu:
https://www.google.nl/maps/@51.2380656,22.5244988,3a,75y,130.38h,71.01t/data=!3m7!1e1!3m5!1slXYzDhKAlyYY1UhwwFR8jA!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DlXYzDhKAlyYY1UhwwFR8jA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D113.797%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Stałem mniej więcej tak jak scenic (tyle, że ciut dalej), chyba jako piąty czy szósty samochód od tego znaku. Wszyscy dostali tego dnia karteczki za szybę, nikomu nie blokowali kół (co jest normalną praktyką na ulicach miejskich).
Jak widać, dość popularne miejsce na postój na całej długości ulicy.

Do tej pory, z tego co kojarzę, wymagana była strefa ruchu, aby umożliwić taką interwencję tym organom, tzn. na drogach wewnętrznych nie mieli prawa interweniować o ile np. ktoś nie tarasował przejazdu lub nie stwarzał zagrożenia. Coś się w tej kwestii zmieniło?
#pord #ruchdrogowy #znakidrogowe

Jako ciekawostkę podam, że parę miesięcy wstecz też dostałem mandat za nieprawidłowe parkowanie na uliczce obok. Tylko wtedy na pewno słusznie, bo była to miejska uliczka, nie było drogi wewnętrznej i jeszcze #strazmiejska tj. strażnik który interweniował pokazywał mi palcem, że dokładnie tu mogę stawać, bo oni tam, na drodze wewnętrznej nie mogą karać. Więc od tej pory na pewniaka tam stawałem. Aż tu nagle po prawie roku zonk.

To jak to jest z drogami wewnętrznymi? #kiciochpyta
  • 1
@majk3l: Odpowiedź na twój komentarz zawiera się już w artykule 1 prawa o ruchu drogowym, który brzmi następująco:

Zakres przedmiotowy ustawy
1.
Ustawa określa:
1)zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;
2)zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, a także działalność właściwych organów i podmiotów w tym zakresie;
3)wymagania w stosunku do innych uczestników ruchu niż kierujący pojazdami;
4)zasady i warunki kontroli ruchu drogowego.

2.