Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy sikor i pierwszy automat, a w kolejce juz nastepne. Niestety do soboty nie bede mial okazji nosic... co myslicie?

Kilka pytan:
- dzwiek i uczucie latania czegos w srodku to mechanizm nakrecajacy zegarek, nie? ;)
- pasek chyba jednak do zmiany, na jakis matowszy, polecacie cos na Ali albo polskiej manufakturki? Slyszal, ze jakis Miras robi..
- skoro nie bede go nosil do weekendu a i pewnie przyszlego tyg to lepiej, zeby polezal w pudle i jak go wyjme to skorygowac czas i dopiero wierzyc WatchCheckiem odchyl, czy poczekac az sie troche rozrusza w tyg?
- mial byc dwuklik na koronce przy ustawianiu, ja slysze jeden przeskok, cos robie zle? Dalej sie chyba nie da wyciagnac, nic na sile, nastawil sie normalnie...

Wolam @stralbas i @AllieCaulfield bo chcieli :)

#zegarki
źródło: comment_DWoWXvjPcWJ8DiOFb61Qu3lz20Mt4d0r.jpg
  • 18
@MiensoMielone: dwuklik jest jak mechanizm jest z datownikiem. Tutaj chyba jeden klik I ustawiasz czas.
To co lata w środku to niech sobie lata. Tak ma być ;) (to jest ten rotor który nakręca sprężynę).
Ponos go trochę zanim zaczniesz mierzyć odchył. Niech się porządnie nakręci i rozprowadzi smary.
Sprawdź jaki ma rozstaw uszu i wtedy szukaj paska. Czy tam nie ma przypadkiem 21mm (??) Pepcioza robi ładne paski. Może Ci
@AllieCaulfield w instrukcji jest ze dwuklik, moze jakis misprint, bo jeden klik na date a dwa na czas wtedy prawda?
Na razie go ponosze troche dopiero w weekend. Rozstaw ma 22 na szczescie. Spoko, dogadam sie z Pepcioza to mi zrobi ladny :)

A jak sam zegarek?;)
@MiensoMielone: instrukcje często odnoszą do kilku modeli. Wtedy jest napisane do jakiego konkretnie dane ustawienia. Czasem jest też tak że to kółko z datą cały czas siedzi w mechanizmie tylko nie ma wyciecia na datownik w tarczy.

A zegarek??...

Bardzo ładny ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AllieCaulfield :

Czasem jest też tak że to kółko z datą cały czas siedzi w mechanizmie tylko nie ma wyciecia na datownik w tarczy.


To jest Orient z wlasnym mechanizmem (w dodatku open heart), nie losowy mikrobrand z kolejnym NH35 i bez okienka daty ;)

@MiensoMielone: na moje oko to albo faktycznie patrzysz w zla czesc instrukcji, albo wydrukowali cos z bledem. Tam nie ma prawa byc dwoch klikniec.

I nie