Wpis z mikrobloga

@Sasti: no wlasnie badania mnie przekonuja. Nie przekonuja mnie ideologiczne wysrywy o roli czlowieka w cyklach klimatycznych naciagane na sile i walka z klimatem ktora mu szkodzi.

Nawet jezeli wierzysz w ten komunistyczny belkot to wiesz ile razy bardziej szkodliwe dla srodowiska jest wyprodukowanie uzytkowanie i zezlomowanie samochodu elektrycznego?

A co sie stalo z dziura ozonowa btw bo chyba juz nie jest modne? A mozew magicznie zniknela bo wszelkie badania tak
@ArpeggiaVibration: Dziura ozonowa z tego co pamiętam powinna się zregenerować w ciągu naszego życia. Poziom promieniowania UV wzrósł od lat 80, ale obecnie się ustabilizował.

Co więcej, głęboko wierzę w "ten komunistyczny bełkot". Śmieszne jest to, jak ludzie negujący wpływ człowieka na ocieplanie klimatu płynnie przeszli z pełnej negacji ocieplanie się klimatu do negacji wpływu człowieka na klimat. Co będzie następne? Powiedz mi jeszcze, że wierzysz w "czysty węgiel" albo inne
@Sasti: kto negowal naturalne ocieplanie sie klimatu?

Wiadomo co bedzie nastepne. Nastepne bedzie oziebianie sie klimatu i walka z tym czyli nastepne uzasadnienie debilizmow dla twojego dobra by cie ograbiac z pieniedzy bez powodu albo inne debilizmy z emisja pary wodnej z gruczolow potowych zamiast podatkow od dwutlenku wegla. Ewentualnie 'naukowe' dowody ze dwutlenek wegla odpowiada za oziebienie klimatu teraz.

Chcesz mniej dwutlenku wegla to sadz drzewa zamiast wprowadzac komunizm.
@ArpeggiaVibration: Chociażby sam wielki Korwin, którego namiętnie czytałem w gimnazjum (jeszcze na blogu na onecie). Ile tam było tyrad na temat globciepa!

Szczerze to bardzo bym chciał, żebyś miał rację. Inaczej wszyscy umrzemy szybciej niż natura przewidziała.
@majkkali globalne oziebienie klimatu tez istnieje jest zabojcze I nalezy mu zapobiegac dlatego od przyszlego roku za prad zaplacisz cztery razy wiecej i nie wykluczone sa przerwy w dostawie. Jak masz diesla lepiej go juz sprzedaj bo za 5 lat bedzie nielegalny. Ogrzewanie domu tylko elektryczne.

By zylo sie lepiej. (90 procent cywilizowanego swiata ma gdzies twoja religie dwutlenku wegla I sie wysrywa nawet na protokol z Kioto wlacznie z Trumpem.)
@Sasti: przeciez Korwin mowil jasno ze globalne ocieplenie jest normalne od zawsze nawet uzywal debilnych porownan z zielonym londem grenlandia w jego stylu. Mowil ze ok 500 lat temu caly baltyk zamarzal a potem sto lat pozniej przestal. Pewnie przez konie z dieslem. Wczesniej czyli 1000 lat temu bylo jeszcze cieplej niz jest teraz. Przestan klamac.

Komune zawsze sie zaprowadza wsrod prostaczkow dla ich dobra najbardziej debilnymi wytlumaczeniami. Jak widac skutkuja
globalne oziebienie klimatu tez istnieje jest zabojcze I nalezy mu zapobiegac dlatego od przyszlego roku za prad zaplacisz cztery razy wiecej i nie wykluczone sa przerwy w dostawie


@ArpeggiaVibration: Ok nie ma problemu. Jeśli ma się to przyczynić do ochrony środowiska i przyszłych pokoleń to mogę płacić więcej.

Ogrzewanie domu tylko elektryczne.


@ArpeggiaVibration: Mieszkam w UK i mam tylko elektryczne ogrzewanie. Nie sprawia mi to absolutnie żadnego problemu :)

o
@majkkali Ja mam zderowe pojecie? Podatek nie jest duzy teraz. W przyszlosci bedzie o wiele wiekszy. W przyszlosci tzn wtedy gdy sprzedaz nowych samochodow spalinowych bedzie nielegalna. Sprawdz kiedy.

Mieszasz w UK czyli w kraju ktory jest energentycznie samowystarczalny I dba o wlasna silna pozycje w Unii majac setki tysiecy wykluczen z regulacji w tym i wiekszosc energii z atomu.

My tu mowimy o Polsce ktora energentycznie zostanie zaorana z tymi planami.
@majkkali: aha i tak, zaglosuje na Konfederacje.

Mam nadzieje ze duza liczba osob nie bedzie czekac az im czterokrotnie wzrosnie cena pradu w przyszlym roku a razem z nia cena zywnosci i wody ktora pompuje sie pradem. I az przemysl oparty tylko na taniosci produkcji przez 30 lat i dlawiony uciskiem fiskalnym jeszcze bardziej stanie sie niewydolny.

Ale jezeli chca to trudno. Za glupote sie placi. W tym wypadku doslownie.

Ty
lobalne ocieplenie i oziebienie to cykle klimatyczne zachodzace niezaleznie od aktywnosci czlowieka - maja wiecej zwiazku z pozycja ukladu slonecznego w galaktyce i zapylenia przestrzeni niz z czlowiekiem.


@ArpeggiaVibration: Are you high, or just incredibly stupid? Wpływ człowieka na ocieplenie klimatu to niepodważalny fakt.

Multiple studies published in peer-reviewed scientific journals show that 97 percent or more of actively publishing climate scientists agree*: Climate-warming trends over the past century are extremely
prawarekasorosa - > lobalne ocieplenie i oziebienie to cykle klimatyczne zachodzace n...

źródło: comment_qDSJKAX5wHKjQNIhq9N2QSw0D5nfARh1.jpg

Pobierz
@prawa_reka_sorosa a gdzie wykres zmian klimatycznych bo jezeli taki to ma wplyw to juz teraz temperature powinna wzrosnac do niewyobrazalnych wartosci? Powinnismy gotowac sie jak w piekarniku - a Afryka to juz na bank.

Poza tym pokaz wykres od wartosci zerowej a nie wycinek wykresu. Zobaczysz jak fajnie 'skoczylo'

i jezeli faktycznie to czlowiek jest tu glownym problemem I jego produkcja a nie np wycinka lasow, to jak maja pomoc takie a
@prawa_reka_sorosa zakladam ze sa poprawna i nadal nie mam odpowiedzi jak wprowadzenie zamordyzmu ograbianie ludzi z kasy i przeciwskutecznych rozwiazan tylu samochody elektryczne bardziej szkodliwa dla srodowisku niz naturalny gaz jest lepsze niz posadzenie drzew I ograniczeniu wycinki.

Oraz jak ma sie to do gospodarek ktore produkcja 90 procent dwutlenku wegla i sie z tych regulacji nabijajado rozpuku. A w szczegolnosci z takich oferm jak Polska ktora tego nie udzwignie w zaden