Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady z zakresu #pracait #zarzadzanie

Pracuję jako PM w małej firmie (fintech), rozważam zmianę pracy - chciałbym pójść w kierunku zarządzania projektami w IT. Prowadziłem już 2 projekty IT, ale były na tyle małe (4-os team, łącznie z 1200h) że nie było potrzeby iść w metodyki, Jira i zdrowy rozsądek wystarczyły. Przy reszcie projektów pracujemy waterfallem, w efekcie nie znam się na zarządzaniu zwinnym.

Do zmiany roboty chciałbym podejść poważnie. Uznałem że dobrym pomysłem będzie zrobienie certyfikowanego kursu z #agile #scrum . I tutaj trochę zgłupiałem bo tych kursów jest tyle, że ciężko jest cokolwiek wybrać (°°
Szukam czegoś co nie tylko da mi papierek, ale też w miarę pojęcie jak wygląda prowadzenie projektów i procesy, tak żeby nie iść w ten temat zielonym. Myślałem o PMI-CAPM, robił ktoś i jest w stanie polecić/odradzić osobie w takiej sytuacji jak moja? Czy PRINCE2 Foundation jest atutem w tej sytuacji?

Tytuły mądrych książek wartych przeczytania mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@wacek_1984: dzięki za info. Niezależnie od ceny, z wymagań widzę że póki co mam za małe doświadczenie (wymagane 3000-4500 godzin doświadczenia w zarządzaniu ryzykiem). Ale zachowam w pamięci na przyszłość