Wpis z mikrobloga

Od tego roku akademickiego wchodzi nowa ustawa odnośnie doktoratów realizowanych na uczelniach. Czy wie ktoś jak to będzie wyglądać jak będę chciał zaaplikować do projektu badawczego? Będę mógł dostawać stypendium doktoranckie i finansowanie z projektu? Muszę wybrać albo doktorat albo pracę w projekcie w ramach doktoratu? Ktoś się orientuje jak to wygląda?

#studbaza #doktorat #studia #prawo
  • 7
@arkibozka_1993: paczyłem i na rozmowie kwalifikacyjnej mi powiedzieli, że jeszcze sami nie wiedzą jak to będzie prowadzone, ale najprawdopodobniej będę musiał wybrać pomiędzy pracą w projekcie a robieniem doktoratu w szkole doktorskiej. Na stronie piszą, że mogę normalnie podjąć prace w projekcie więc sam nie wiem czy ja czegoś nie doczytałem czy oni.
@arkibozka_1993: Nie nie. Chodziło mi o to, że usuną stypendia pro-jakościowe i inne bonusy. Ogólnie zrównają tych wybitnych i tych słabych, czyli zabiorą możliwe profity na koszt stałej pensji dla wszystkich. Ogólnie ustawa wchodzi jakoś w październiku a rekrutacja jest we wrześniu więc nic nie wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)