Wpis z mikrobloga

Mmmmmm... Sony takie zajebiste. Japońska technologia. Very wow. Impressive.

Posiałem gdzieś oryginalny kabel od #ps4 i w tym momencie nie mogę naładować sobie pada. Nie działa z żadnym innym kablem w domu i zarówno z PS4 jak i z dowolną ładowarką od telefonu. No to ładuję sobie pada w pracy. Za to oczywiście telefony na tych domowych kablach ładują się bez problemu.

Co jak co ale jednak #pcmasterrace
  • 56
@echelon_ co Ty bredzisz... Ładuje pada zamiennym kablem niż oryginalny i wszystko działa, ładowałem z konsoli, laptopa, TV o ładowarki od telefonu.

Jak nie umiesz to nie ruszaj, a nie płacz, że nie działa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@echelon_: ale co widzisz w tym "nie tak"? różne urządzenia potrzebują prądu o różnych wartościach, poczytaj o tym zanim sobie coś spalisz
zostaje jeszcze opcja z podrobionym padem, która jest równie prawdopodobna dopóki nie wrzucisz jego zdjęć
@Deska_o0: xD
Toś mi wyjaśnił fizyku jeden. Taki mój kabel może mieć najwyżej za dużą rezystancję i PS4 dostaje za niski prąd. I co wtedy ma się spalić?

Poczytaj sobie trochę ale sam.
@echelon_: właśnie dlatego odsyłam cię do poczytania. W przypadku zbyt niskiego napięcia nie spalisz urządzenia, ani go nie naładujesz jak w tym przypadku, co innego kiedy będzie ono zbyt wysokie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Deska_o0: xD

Pada ma w zestawie z konsolą w normalnym sklepie, zestaw z grą. Jaka jest szansa, że pad jest lewy? Ale zdjęcia miałem wrzucić bo upierasz się, że podrobiony. Ale jak nie to nie.
@echelon_: masz jakieś 50%. W pewnym momencie podmienianie padów na podróbki w bundlach było istną plagą, ale co ja mogę wiedzieć, naprawiam, przerabiam i moduje PSy dopiero od czasów PSX'a xD
@echelon_: wygląda na normalny, zresetuj i używaj pełnego kabla (niektóre kable nie posiadają wszystkich żył) nie przeszkadza to w ładowaniu telefonu (on działa nawet na dwóch parach, po prostu wolnie) ale wymagane jest w wielu sprzętach takich jak Dualshock, Kindle i zapewne sporo innych
@Deska_o0: Pad był resetowany, PS4 była odpinana od prądu i nie pomogło.

W planach jest test na kolejnych kablach.

Sprawdzę czy te kable które nie ładują nadają się do transferu danych. Jeśli tak to znaczy, że PS4 ma dziwne wymagania odnośnie kabli.

Dziękuję ci za pomoc, przepraszam za bycie gburem.
@echelon_: PS4 nie ma dziwnych wymagań, wymagany jest tylko pełny kabel wspierający USB 2.0, czyli to samo co do Kindli. Dziś już mało firm bawi się w pozbawianie kabli żył celem redukcji kosztów, lecz jeszcze całkiem niedawno była to standardowa praktyka, a ten który widać na zdjęciach nie wzbudza mojego zaufania kompletnie. Polecam zamówić kilka kabli BlitzWolf czy innej chińskiej marki pseudo premium i wypieprzyć wszystkie które wolno ładują z domu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@echelon_: strzelam - zepsute kable? Ja mam taki problem. Mój młody niszczy dość regularnie kable, które potem w nieuszkodzonym gnieździe nie działają (pad, oraz mój telefon), natomiast w telefonie żony, który ma trochę uszkodzone gniazdo hulają jak należy. Taka dziwna akcja gdzie 2 minusy dają plus...
Ja swojego pada ładuje, "byle czym", zawsze działa (z wyłączeniem j\w ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Jack0wy: Dziwna sprawa bo świeżo przetestowane na jednym kablu w pracy. Pad podłączony do lapka został wykryty jako urządzenie bezprzewodowe ale ładować się nie chciał. Albo jest naładowany albo ten sterownik ładowania jest serio dziki xD
ale wymagane jest w wielu sprzętach takich jak Dualshock


@Deska_o0: To dziwne, bo mój Dualshock 4 ładuje się kablami 2 żyłowymi nawet (tylko wtedy oczywiście tym kablem nie sparuje się go z konsolą)