Wpis z mikrobloga

@Nudiustertian: Identity management bez obsługi wyjątków? ()

@drop_table:
Oczywiście że to fejk. Imię Ajani niespotykane, a na frazę "Tchavlovski" google wyrzuca tylko ten kawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym w firmach w których jest etykieta nazw mailowych pracuje więcej osób niż kilkanaście ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc na 100% zdarzą się kolizje.
I co wtedy?
(gdy będzie
  • Odpowiedz
@Nudiustertian w mojej poprzedniej pracy jako akronim brano dwie pierwsze litery imienia, trzy pierwsze litery nazwiska i cyfrę.

Reguła ta uległa zmianie, gdy do pracy przyszedł Piotr Zdancewicz :D (dane zmienione).
  • Odpowiedz
@deryt: @fstab: Parę lat temu pracowałem w korpo posiadającym spółki o różnych nazwach, a więc i domenach. Wszyscy byliśmy jednak w tym samym systemie i nie raz dostawałem maile skierowane nie do mnie. Ludzi, którzy nazywają się tak jak ja jest tyle co karpi w lidlu przed świętami. W tym korpo było nas trzech ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pokaże na przykładzie PKP:
imie.nazwisko@pkpplk.pl
imie.nazwisko@pkpic.pl
  • Odpowiedz
@deryt: na 100% zdarzą się kolizje.I co wtedy? (gdy będzie np. Michał Kowalski i Mirek Kowal)
Wtedy kazdy normalny system przypisze dodatkowa trzecia litere z imienia. Tak samo jest np. z osobami, ktore byly w firmie i wrocily, wtedy system tez przydziela trzecia litere, by login nie byl taki sam.

Z drugiej strony, w niektorych firmach loginem jest pelne imie.nazwisko. Wtedy to dopiero masz problem jak masz dwie takie same osoby.
  • Odpowiedz
@stormkiss U mnie w firmie są takie sytuacje i e-mail wyglada w taki sposób imię.x.nazwisko@...
Gdzie x jest to pierwsza litera drugiego imienia, a gdy osoba go nie posiada to pierwsza lub kolejna litera alfabetu
  • Odpowiedz
kazdy normalny system


@stormkiss:
Gorzej jak trzy się zgadzają. A imię ma trzyliterowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiec system musi mieć kilka(naście) wyjątków i wyjątków od wyjątków.
O wiele prościej niestandardowe sytuacje (kolizje, ale również 'brzydkie słowa') obsługiwać ręcznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deryt: rfc 5322 imie.nazwisko i w przypadku powtórzeń imie.nazwisko.2
Wymysl 2 pierwsze litery i imienia i nazwiska jest tak z dupy i niezgodny z niczym że XDDDDDDD
  • Odpowiedz
Wymysl 2 pierwsze litery i imienia i nazwiska jest tak z dupy i niezgodny z niczym


@gientkaszyja:
Najśmieszniejsze że gracjan.placek@ łatwiej zapamiętać niż grpl@ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I podać przez telefon:
"mam maila gracjan kropka placek"
vs
"mam maila grpl... przeliteruję.. g jak gracjan, r jak rak, p jak placek, l jak lody"
xD
  • Odpowiedz
Tak samo jest np. z osobami, ktore byly w firmie i wrocily, wtedy system tez przydziela trzecia litere, by login nie byl taki sam.


@stormkiss: Dlaczego miałby nie być ten sam? W firmach w których pracowałem jest ten sam, a w części systemów po prostu odblokowuje się konto.
  • Odpowiedz
Dlaczego miałby nie być ten sam? W firmach w których pracowałem jest ten sam, a w części systemów po prostu odblokowuje się konto.


@void1984: bo to korpo :> zależy od firmy - w wielu po prostu nie ma procedury na coś takiego jak "przywrócenie użytkownika", i mimo tego że to się da i admin wie jak, to nie może bo PROCEDURY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz