Wpis z mikrobloga

Nastał dzień, na który wielu z Was czekało! Dziś zachęcam do wykopywania przepisu na Langosz - tradycyjne uliczne węgierskie danie. Langosz w naszych ankietach pojawiał się już dawno i miał spore grono zwolenników. Wygrał ostatnie głosowanie zdobywając 562 głosów (26.85%) więc jest i on :D

Langosz to popularne na Węgrzech danie, które kupić można w specjalizujących się w jego sprzedaży budkach. Drożdżowe ciasto smażone na głębokim oleju podawane jest z przeróżnymi dodatkami, wśród których najpopularniejsze są śmietana oraz żółty ser.

Mam nadzieję, że przepis Wam się podoba. Niestety jak wiele tradycyjnych przepisów nie jest on raczej zbyt fit, ale nie zachęcam Was do tego aby jeść go codziennie, ale aby przygotować przynajmniej raz w ramach urozmaicenia swojej kuchni.

Jeśli zrobicie langosza i wrzucicie jego fotkę na #gotujzwkopem i mnie oznaczycie to będzie mi miło! Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach, każdemu postaram się w miarę posiadanej wiedzy pomóc :)

Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierają i pomagają poprzez wykopywanie i komentowanie znalezisk, plusowanie, wiadomości prywatne, itp.

Hajduszoboszlo!

_____________________________________

PS

#kuchniamg78 - jeśli ktoś chce to zapraszam również do śledzenia tagu z przepisami :)

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - Nastał dzień, na który wielu z Was czekało! Dziś zachęcam do wykopywania przep...

źródło: comment_EtQ7kbj7NC7C66wXHtqgC6X7UIOgUcwe.jpg

Pobierz

Co chcielibyście za tydzień?

  • Philly cheesesteak (USA) 26.4% (1486)
  • burek (k. bałkańska) 16.4% (922)
  • chili dog (USA) 16.4% (922)
  • papanasi (Rumunia) 8.4% (473)
  • Crème brûlée (Francja) 11.1% (622)
  • jakiś deser 4.6% (260)
  • tapas (Hiszpania) 15.4% (865)
  • coś innego (piszcie w kom!) 1.3% (74)

Oddanych głosów: 5624

  • 133
Oprócz listy kulinarnej mam też listę o tematyce podróżniczej, gdzie co jakiś czas staram się publikować ciekawe wpisy dotyczące zwiedzania, ciekawych mało popularnych miejsc, itp. Dziś dodałem znalezisko Góra Miedzianka - urokliwy, zapomniany szczyt nazywany Świętokrzyskim Giewontem

Jeśli interesują Cię tematy podróżniczo turystyczne i chciałbyś abym dołączył Cię do listy wołania z tym związanej to zaplusuj proszę ten wpis. Dziękuję!
MG78 - Oprócz listy kulinarnej mam też listę o tematyce podróżniczej, gdzie co jakiś ...

źródło: comment_Gh9NPlro3Qz18HZ8ORK1dKxYyW5q0uEJ.jpg

Pobierz