Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mokry_sen_polonisty: Mam pytanie. Byłem w związku z dziewczyną która miała chad (dowiedziałem się w trakcie, podejrzałem jak brała leki). Czy możesz mi powiedzieć czy ty po tylu latach nadal przyjmujesz leki? Czy ewentualnie oprócz leków stosujesz jakąś psychoterapię? Czy osoba z chad po wyleczeniu może odstawić środki farmakologiczne, czy trzeba je brać do końca życia?
@mokry_sen_polonisty
@PiccoloColo oj, to chyba mam etap drugi od jakegoś czasu xD
Próbowałam psychoterapeuty raz ale przestałam. Byłam tam parę razy i stwierdziła mi jakieś tam stany depresyjne, ale to było rok temu. Sądzicie, że powinnam pójść zasięgnąć jeszcze jakiejś porady? I jeżeli tak, to do kogo?
@Ayamee Oczywiście. Nie będę stwierdzać, że ostatni psychoterapeuta był zły, ale prawda jest taka, że ile specjalistów tyle podejść do pacjenta, jak i poziom wiedzy i metod jest skrajnie różny. Koniecznie spróbuj ponownie, najlepiej kogoś sprawdzonego.
Może do tego psychiatra i leki, choć lepiej jest je omijać w miarę możliwości, ale czasem są niezbędne by rozwiać czarne chmury, które zakrzywiają nam światopogląd.
@Gadgetztan Ja aktualnie mam remisję czyli brak objawów choroby. Czyli tak jakby jej nie było a biorę leki cały czas. Choroba ta polega na złym działaniu neuroprzekaźników, leki umożliwiają prawidłowe działanie mózgu. Czy cukrzyk może przestać brać leki, gdy mu się polepszy? No nie. Tu jest tak samo. Leki są w większości przypadków do końca życia, ale na odpowiednim etapie ustabilizowania bierzesz je jak witaminy, nawet nie czujesz, że bierzesz ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@mokry_sen_polonisty: jestem kobieta, typowa karyna. Nie umiesz zaadresować problemów i wdac sie w dyskusje to nie wiem po co ten wpis, zeby sie doatencjonowac?

@Marasmeus:
Jaką ty chcesz dyskusje skoro ją tylko obrażasz? Z takimi ludźmi się nie dyskutuje. @scotieb: wiadomo, posiadanie pochwy i macicy daje tarczę nieskończoności na problemy i depresję ()
Nie ma skali cierpienia. Kogoś może wpędzić w depresję samotność, innego bijący