Wpis z mikrobloga

@dqdq1: nie, dostałeś konkretny link z informacją, jak to wygląda w katechiźmie KK i tak szczerze, to nihuinie wiem, co cię w tym boli. Proste, konkretne info, bez odcienia ideologicznego, w przeciwieństwie do twoich buńczucznych komentarzy.
Elo, wojowniku o lepszość waszą i naszą!
nie chcę wam psuć zabawy, ale jednym z warunków spowiedzi jest zadośćuczynienie Bogu i bliźnim.


@Fafnucek: No, tak jak na tym nowym filmie Sekielskiego, księża pedofile w skrusze proponują swoim dorosłym ofiarom pieniążki.
Natomiast jeżeli się cieszy że zostało mu odpuszczone i naprawdę nie ma zamiaru więcej popełniać tego grzechu to jest to rzeczywisty krok w stronę rozwiązania problemu pedofilii w kościele.


@kinlej: Nie jest, bo ludzie wracają do swoich błędów w oparciu o podświadome mechanizmy. Świadomość możliwości rozpoczęcia wszystkiego od nowa codziennie, pozwala ludziom na zgrzeszenie dziś ze szczerą obietnicą poprawy jutro. A potem znowu i znowu. Nie muszą tego robić w sposób
@60scnds: jeżeli grzeszysz z myślą, że przecież pójdziesz z tym do spowiedzi, to uwaga - tak to nie działa. Chyba jest to nawet jeden z grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, czyli przypał jeżeli chodzi o odpuszczanie grzechów ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli ktoś nadal wraca do grzechu, nieważne do jakiego, to aby spowiedź była ważna, musi podejmować bardziej radykalne środki, jeżeli dotychczasowe nie działały.
@60scnds: ale ty jesteś na umyśle szwankujący, czy na umyślnie trollujący?
Nigdzie nie napisałem, że to działa, bo wszyscy wiemy, jak to jest z ludźmi, napisałem tylko, jak to powinno wyglądać z perspektywy nauczania KK.