Wpis z mikrobloga

Tramwaj elektryczny

Pierwsza linia kolejowa określana mianem „tramwaju”, Swansea and Mumbles Railway, została otwarta w 1804 roku w Wielkiej Brytanii i służyła do transportu węgla oraz rudy żelaza. Transport pasażerski został uruchomiony w roku 1807. W tym czasie słowo tram oznaczało jeszcze wagoniki kopalniane, zaś sama linia zaliczana jest w późniejszych brytyjskich publikacjach zarówno do linii kolejowych, jak i tramwajowych.


XD 1

sztuczny satelita


Pomiędzy Sputnikiem 1, a Explorerem 1 były trzy
Debilu Tramwaj elektryczny, a nie samo słowo Tramwaj z przykład który podałeś z początku 19 wieku z UK to był tramwaj napędzany KONNO. EoT

Pierwszy eksperymentalny tramwaj elektryczny skonstruowany przez Wernera Siemensa uruchomiono w Groß-Lichterfelde (obecnie dzielnica Berlina) w 1881. W 1891 r. uruchomiono liniowy ruch tramwajów elektrycznych na pierwszej sieci w Halle (Saale). Do wybuchu I wojny światowej zelektryfikowano prawie wszystkie istniejące wcześniej sieci tramwajowe.


@Jrv20: XD 4

SIEMENS TY
@Kapitan_BeniZ: Nie wiem na jakiej podstawie jest to "No tak, bo rosyjscy filozofowie to jedyni filozofowie" nic takiego nie napisałem. Czytanie ze zrozumieniem, skończysz gimnazjum, kiedyś się nauczysz. EoT
w takim razie, co jest komunistycznym wynalazkiem i jest nadal uzywane?

Tramwaj elektryczny, sztuczny satelita, o filozofii czy literaturze nie wspomnę( )


@Jrv20: Stwierdziłeś, że filozofia i literatura jest wynalazkiem komunistycznym. Skończ już #!$%@?ć, dodaj mnie na tą czarną listę i #!$%@?.