Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco XD pliz. Po pierwsze jest tam dziura, ewidentnie po słowie NIE. Po drugie WHO nie klasyfikuje homoseksualizmu jako choroby. Także w poście który zachęca do opierania się na badaniach i faktach, zamieszczone są bzdury ()
  • Odpowiedz
@karolinana: Popęd seksualny ma cel. Jego celem jest nagradzanie samców i samice za kopulacje. Taka jest charakterystyka osobników zdrowych.
Jeżeli jednak popęd seksualny nie jest żywiony do osobników przeciwnej płci, to jest to stan choroby, kalectwa. Z punktu widzenia interesu jego genów, osoba taka jest upośledzona, bowiem głównego celu jego życia nie jest wstanie spełnić, czyli przekazać swoich genów potomstwu. A co stoi na przeszkodzie? A no choroba umysłowa, która powoduje
  • Odpowiedz
@Metzger3 nie angażuję się w temat homoseksualizmu zbyt emocjonalnie, jest to dla mnie temat neutralny. Jednak lubię opierać się na faktach, a bardziej wiarygodnym źródlem wiedzy dla mnie będzie WHO niż Mirek, wybacz ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@karolinana: Weź pod uwagę, że twoja skarbnica wiedzy to polityczny twór, który ulega naciskom i przybiera wiarygodność radzieckich uczonych, co to wymyślili schizofrenie bezobjawową.
  • Odpowiedz
@Metzger3: Raz w życiu xD
Tworzenie listy obarczone było wieloma nieprawidłowościami.
Kwalifikacja NIE JEST naukowym źródłem. Nie wkładaj mi słów w usta.
Naukowe źródła - badania - DOPROWADZAJĄ do kategoryzacji zaburzeń.
Badania na których opierała się klasyfikacja homoseksualizmu jako zaburzenia wykonano post factum i niemal natychmiast podważono ich metodologię i wykonano badania sugerujące coś wręcz przeciwnego.
Nowoczesne metody badawcze - metaanalizy badań i badania podłużne NIE WYKAZUJĄ dla egosyntonicznego pociągu do
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: "Nowoczesne metody badawcze" i skąd się wzięły.

Głównym czynnikiem, który przyczynił się do depatologizacji homoseksualizmu przez APA, była działalność aktywistów gejowskich. Znaczenie miały również: badania naukowe spoza psychiatrii (seksuologiczne, psychologiczne, antropologiczne i biologiczne), opinie niektórych lekarzy kwestionujące tradycyjne podejście do homoseksualizmu, rosnąca w siłę antypsychiatria oraz wpływ młodszego pokolenia psychiatrów[4][5]. Działacze gejowscy, poprzez formę społecznego protestu, wywierali naciskina środowisko APA w celu zmiany nastawienia psychiatrii[6]. Uznając ówczesne
  • Odpowiedz