Wpis z mikrobloga

Wspinaczkowe mirki pytanie mam. Krótkim wstępem:

Ja się wspinałem trochę, ale nic szczególnego - ścianki, bouldery miejskie i trochę Jura - obecnie mam młodego, który ma 9 lat i chciałby spróbować (parę razy już byliśmy tu i tam), ale myślę, że fajnie by było by młody jak i ja sam przeszedł jakieś szkolenie z asekuracji itd.

Pytanie nr. 1. Czy warto faktycznie inwestować w takie szkolenie i jak to wygląda?
Pytanie nr 2. Jeśli warto to czy możecie polecić jakiejś miejsca i za co warto wyłożyć srebrniki. Najlepiej Łódź, Częstochowa, ostatecznie Warszawa.

#wspinaczka #sciankawspinaczkowa #bouldering
  • 11
@fajq: Ja wcześniej uczyłem się pod okiem ludzi z klubu wysokogórskiego, ale doszedłem do wniosku, że jednak więcej w tym wypadku znaczy zdecydowanie lepiej.

Są na to jakieś kursy w skałach czy to się odbywa na ściankach, a może i tak, i tak, ale co faktycznie warto? :)
@Aiden7: Obecnie jest sezon na kursy w skałach. Ja osobiście kursu nie mam jako tako ale tak jak ty wspinałem się z naprawdę ogarniętymi osobami i dużo się sam doszkalałem żeby sobie kuku nie zrobić. Jednak dzisiaj wziąłbym kurs bez zastanowienia.
@fajq: Najważniejsze nawyki dla dzieciaka w sumie. Ja to sobie poradzę, bo rozumiem ryzyko z racji uprawienia wielu sportów, w których wypadki się zdarzają, ale dziecku nie wszystko się przetłumaczy, a tak to inny bodziec. :)
@Aiden7: może sekcja wspinaczkowa? Na początek dobry pomysł, młody się nauczy, Ty sobie przypomnisz asekurację, chodzenie z dołem itp.
Jak się spodoba to może w przyszłym sezonie kurs wspinania na ubezpieczonych drogach, jak chcesz robić kursy.
Pełny kurs skalny jest bardzo spoko, ale jak nie planujecie chodzić na własnej albo przerzucić się na góry, to raczej nie jest potrzebny, a w tym roku ceny kursów skoczyły w górę.
@Aiden7: Kurs fajna rzecz o ile będziesz się wspinać. W przeciwnym razie za rok dużo zapomnisz.
Jeśli kurs będzie miał coś więcej niż podstawy, to warto. Inaczej to uważam za wyrzucenie kasy. Aha i jeśli nie w skałach to bym nie robił.
@granatowawolowina: ja docelowo w skałach. Po przerwie wracam do sportu, więc i do wspinaczki. Góry też w planie, ale póki co to odległy plan. Najpierw muszę swoje przejść :)

Młody z sekcja to może dobry pomysł. Jak się nie wypali to wtedy pomyślę o czymś więcej.
@Aiden7: obecnie kursy od 1200 do 1800 zależnie od szkoły i objętości kursu.
Juniora Ci na sekcji przeszkolą, ale jak mu się nie będzie sekcja podobać to lepiej sam z nim chodź na ściankę. Czasami te dzieci sprawiają wrażenie, że są tam, bo rodzice zmuszają.
@skethoo: Już to przerabiałem. Dzisiaj dzieci mają za dużo bodźców i szybko się nudzą, póki co byliśmy na ścianie przy okazji w Warszawie z auto asekuracja. Przy okazji pokazałem boulder co też mu się spodobało. Jak będą dalsze chęci to już wiem co robić. :)