Wpis z mikrobloga

W weekend jak co roku wiosną odwiedziłem Ogród Botaniczny w Powsinie w #warszawa

Zrobiłem przy okazji trochę fotek i stwierdziłem, że się nimi podzielę z Mirkami. Z tego względu,że obserwuje mnie i moje tagi trochę osób to może uda mi się taką mini relacją zachęcić do odwiedzin, co przełoży się na trochę więcej sprzedanych biletów i jeszcze ładniejszy ogród za rok ;P

Najpierw trochę szczegółów co jest co. Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Warszawie - bo taka jest oficjalna nazwa ogrodu leży w granicach Warszawy i zajmuje ponad 40 ha gruntów. Ogród został założony w 1978 roku, a od 1990 można go zwiedzać. A jest co oglądać, bo w ogrodzie można znaleźć prawie 2000 różnych roślin w tym drzew i krzewów. Ogród w Powsinie najbardziej znany jest z kolekcji około 350 różaneczników (inna nazwa: azalie, rododendrony), które kwitną w maju i właśnie to jest powodem, że odwiedzamy ogród na wiosnę.

Do ogrodu można z łatwością dojechać z centrum Warszawy w około 20 minut komunikacją, z której wysiada się pod samą bramą. Ja z różowym zdecydowaliśmy się na przejażdżkę rowerami i odwiedzenie przy okazji Lasu Kabackiego. Bilet normalny do ogrodu to koszt 12 złotych za osobę co wydaje mi się niewielką ceną jak za całodniową atrakcję, bo jeżeli chce się go dokładnie zwiedzić to trzeba poświęcić co najmniej całe popołudnie. Jest też świetne miejsce na randkę ;P IMHO o wiele lepsze niż jakieś kina czy oklepane kawiarnie w mieście.

Na pierwszej fotce różnokolorowe kwitnące rododendrony. Dla łatwości wyświetlania fotki będę wrzucał jako kolejne odpowiedzi do tego posta.

#ogrod #ogrodnictwo #powsin #pan #polskaakademianauk #ogrodbotaniczny #botanika #rosliny #biologia #turystyka #zainteresowania #hobby #weekend #wycieczka #drzewa #kury #ptaki #drob

Może też kogoś z moich tagow zainteresuje ten temat #chilizgobim #dyniowyzakatek chociaż akurat ani chili ani dyń w ogrodzie nie mają :)
gobi12 - W weekend jak co roku wiosną odwiedziłem Ogród Botaniczny w Powsinie w #wars...

źródło: comment_Pnbabp9YrgqtgyLN4asgHax613km7Y7R.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz