Wpis z mikrobloga

28/100 #100dniwszystkieswiaty

FOXHOLE - Well Kept Thing


Jak wczoraj zapowiadałem, lecimy dalej z muzyka instrumentalną i przenosimy się ze stolicy Ukrainy za wielką wodę, do Bowling Green w stanie Kentucky.

To właśnie z tego miasta pochodzą muzycy (a przynajmniej część z nich) grających pod nazwą Foxhole.
Robią to wspólnie od roku 2000, choć sami nie pamiętają dokładnej daty powstania składu. Przyznają, że trochę się to wszystko rozmywa. Tworzą, nagrywają i występują dość nieregularnie, ale co do jednego są zgodni - muzyka jest bardzo ważną częścią ich życia.

Debiut pierwszego wydawnictwa, “We the Wintering Tree”, przypada na rok 2004. Po dwóch latach przypomnieli o sobie jego kontynuacją, czyli albumem zatytułowanym “Push/Pull”, a następnie przepadli na ponad dekadę.
Gdzieś pod koniec roku 2017 wpadłem na ten ostatni krążek podczas moich rutynowych poszukiwań muzycznych i jak się okazało, nie przez przypadek album ten pojawił się w “nowościach” na serwisie Bandcamp.
Panowie przymierzali się powoli do premiery ich najnowszego dzieła i z racji tego postanowili uzupełnić swój profil również o poprzednie wydania.

Najnowszy album promowały trzy single. Były to kolejno: Noble Scales, After The Walk, Count Basie and His Daughter's Shoes,a każdy z nich wzmagał tylko mój apetyt na zapoznanie się z pełną wersją jeszcze bardziej.
Ta ukazała się we wrześniu roku 2018 i z miejsca stała się najczęściej słuchanym przeze mnie albumem w tamtym okresie.
Warto tu zaznaczyć, że grupa została nominowana do nagrody Grammy za oprawę graficzną, której autorem jest Adam Moore.

I jeszcze jedna rzecz na koniec. Mimo że album pojawił się w sekcji instrumentalnej, to zamykająca go kompozycja została nagrana z gościnnym udziałem wokalistki, której nazwiska niestety nie udało mi się odnaleźć.

Warto posłuchać: Pine Resin Transfer, Amber Hands, After The Walk, Supermonster.

#muzyka #rock #postrock #experimentalrock #nudzimisie i może trochę #gruparatowaniapoziomu ¯\(ツ)

Zainteresowanych większą dawką muzyki zapraszam do obserwowania #wszystkieswiaty lub śledzenia mojego podcastu na FB. Wszystkie ważne informacje znajdziecie poniżej.

Będzie mi też niezmiernie miło, jeśli okażecie wsparcie dla mojego muzycznego projektu dodając go na Spotify do obserwoanych lub na YouTube czy Mixcloud do subskrybowanych. Lajk na Facebooku czy kilka gwiazdek na iTunes też nie zaszkodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za uwagę i do usłyszenia jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
k.....a - 28/100 #100dniwszystkieswiaty

FOXHOLE - Well Kept Thing

SPOILER

Ja...
  • Odpowiedz