20 lat temu ukazał się trzeci i zarazem ostatni album fińskiego zespołu post-rockowego Magyar Posse. Grupa zakończyła działalność w 2012 roku, pozostawiając po sobie trzy studyjne albumy. https://www.youtube.com/watch?v=_2yg4I8I-4U #postrock #muzyka #muzykafilmowa #rock #rockprogresywny #finlandia
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Partyzant666
- 0

- 2
#muzyka #rock #postrock #ohhiroshima #pelagicrecords #szwecja #muzykazyxx
Oh Hiroshima to szwedzki duet post-rockowy z Kristinehamn, działający od 2006 roku, tworzony przez Jakoba Hemströma (gitara, wokal, instrumenty klawiszowe) oraz Oskara Nilssona (perkusja).
Label: Pelagic Records
Album: And The Dead Tree Gives No Shelter
Oh Hiroshima to szwedzki duet post-rockowy z Kristinehamn, działający od 2006 roku, tworzony przez Jakoba Hemströma (gitara, wokal, instrumenty klawiszowe) oraz Oskara Nilssona (perkusja).
Label: Pelagic Records
Album: And The Dead Tree Gives No Shelter

- 4

cult_of_luna
via Wykop- 1
@HeIlNah: najlepsi! 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
- 2
#muzyka #rock #postrock #postmetal #atmospheric #shels #uk #usa #muzykazyxx
*shels to brytyjsko-amerykański zespół założony przez Mehdi Safę i Toma Harrimana, łączący post-rock z post-metalem i atmosferycznym podejściem do kompozycji.
Label: Undergroove
Album: Sea Of The Dying Dhow
*shels to brytyjsko-amerykański zespół założony przez Mehdi Safę i Toma Harrimana, łączący post-rock z post-metalem i atmosferycznym podejściem do kompozycji.
Label: Undergroove
Album: Sea Of The Dying Dhow

#rock #postrock #polskamuzyka
#cultowe (1781/1000)
3moonboys - Fernand Léger z płyty pt. 16 (2009)
Ależ mi ta płyta kiedyś siadła, powiedziałbym że z nienacka ( ͡° ͜
#cultowe (1781/1000)
3moonboys - Fernand Léger z płyty pt. 16 (2009)
Ależ mi ta płyta kiedyś siadła, powiedziałbym że z nienacka ( ͡° ͜

- 4
#muzyka #rock #postrock #ethereal #ambient #sigurros #icelandic #krunk #muzykazyxx
Sigur Rós to islandzki zespół znany z eterycznego, przestrzennego brzmienia, łączącego post-rock, ambient i minimalistyczne aranżacje.
Charakterystycznym elementem ich twórczości są stopniowo budowane napięcie oraz emocjonalne kulminacje.
Label: Krúnk
Sigur Rós to islandzki zespół znany z eterycznego, przestrzennego brzmienia, łączącego post-rock, ambient i minimalistyczne aranżacje.
Charakterystycznym elementem ich twórczości są stopniowo budowane napięcie oraz emocjonalne kulminacje.
Label: Krúnk

- 4

- 2
#muzyka #rock #shoegaze #postrock #muzykazyxx
Label: Not On Label (Kwoon Self-released)
Album: Tales & Dreams
Wykonawca: Kwoon
Utwór: I Lived On The Moon
Label: Not On Label (Kwoon Self-released)
Album: Tales & Dreams
Wykonawca: Kwoon
Utwór: I Lived On The Moon

Cult of Luna - Dark City Dead Man
https://www.youtube.com/watch?v=V_n_8KUz2aE Najlepsze zakończenie, najlepszej płyty 100/100 #postmetal #sludge #postrock
https://www.youtube.com/watch?v=V_n_8KUz2aE Najlepsze zakończenie, najlepszej płyty 100/100 #postmetal #sludge #postrock

@Partyzant666: potwierdzam, ulubiony numer i kozackie zakończenie
- 0
Komentarz usunięty przez autora
#rock #psychedelicrock #postrock #freefolk
#cultowe (1751/1000)
Ulaan Passerine - Sanahin z płyty pt. Moss Cathedral (2016)
Czasem lubię sobie zarzucić coś zupełnie od czapy - w obcym mi stylu. A czasem - jak w poniższym przykładzie - bywa to nawet niszowe w swojej kategorii :P
#cultowe (1751/1000)
Ulaan Passerine - Sanahin z płyty pt. Moss Cathedral (2016)
Czasem lubię sobie zarzucić coś zupełnie od czapy - w obcym mi stylu. A czasem - jak w poniższym przykładzie - bywa to nawet niszowe w swojej kategorii :P


#rock #metal #noise #postmetal #postrock #polskamuzyka
#cultowe (1741/1000)
Ugory - Pierwsza Noc Bez Snu z płyty pt. Matko Ciszy (2018)
Z cyklu "inne dźwięki" - jakieś półtora roku temu (odc. 1459/1000) postowałem Ugory zanim jeszcze tak bardziej na dobre zaczęły into metal. No to dziś z okresu okresu w którym zaczęły wchodzić.
#cultowe (1741/1000)
Ugory - Pierwsza Noc Bez Snu z płyty pt. Matko Ciszy (2018)
Z cyklu "inne dźwięki" - jakieś półtora roku temu (odc. 1459/1000) postowałem Ugory zanim jeszcze tak bardziej na dobre zaczęły into metal. No to dziś z okresu okresu w którym zaczęły wchodzić.

#rock #metal #postrock #postmetal
#cultowe (1716/1000)
Kauan - Kit z płyty pt. Sorni Nai (2015)
Śmieszna była moja historia poznania się z tą kapelą - ktoś podesłał mi namiar na tę płytę jako ciekawostka - okładka wykorzystywała ten sam motyw, co ja wrzuciłem w okładce swojej muzyki, którą ówcześnie dziergałem do szuflady. Motyw to oczywiście z (nie)słynnej wyprawy zakończonej słynną "Tragedią na Przełęczy Diatłowa"™.
#cultowe (1716/1000)
Kauan - Kit z płyty pt. Sorni Nai (2015)
Śmieszna była moja historia poznania się z tą kapelą - ktoś podesłał mi namiar na tę płytę jako ciekawostka - okładka wykorzystywała ten sam motyw, co ja wrzuciłem w okładce swojej muzyki, którą ówcześnie dziergałem do szuflady. Motyw to oczywiście z (nie)słynnej wyprawy zakończonej słynną "Tragedią na Przełęczy Diatłowa"™.

@cult_of_luna: ja znam tylko tę zeszłoroczną i na prawdę przyjemnie płynie, acz jest jakaś tęskna nuta. Dobra poczta.
#sludge #postmetal #postrock https://www.youtube.com/watch?v=9Omo64I8cds Utwór "False Light" z drugiej płyty pt.: Oceanic z 2002 roku, wtedy bostońskiej grupy ISIS, dziś nieistniejącej. Ten utwór uważam za wyjątkowy, dlaczego zapytasz? Za "śpiew" Aarona Turnera. Sam tekst utworu, zresztą jak wszystkie z pod jego pióra nie jest prosty w przekazie, jest to sugestywny, poetycki i wieloznaczny obraz psychiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Partyzant666: kawał dobrego grania
@Partyzant666: jedna z ulubionych kapel, jedna z ulubionych płyt
- 0
#rock #metal #postrock #postmetal
#cultowe (1677/1000)
Brutus - Sugar Dragon z płyty pt. Nest (2019)
Mam 33 płyty, które nazwę ulubionymi z ulubionych - jeśli wierzyć moim opiniom/ocenom z serwisu Rate Your Music w większości wystawianym retrospektywnie. 33 płyty mają ode mnie 5.0/5.0 na RYM, czyli potocznie mówiąc są dla mnie 10/10. Duża ich część to jakieś zachłyśnięcia Metalliką, Sepulturą, Alice in Chains i tego
#cultowe (1677/1000)
Brutus - Sugar Dragon z płyty pt. Nest (2019)
Mam 33 płyty, które nazwę ulubionymi z ulubionych - jeśli wierzyć moim opiniom/ocenom z serwisu Rate Your Music w większości wystawianym retrospektywnie. 33 płyty mają ode mnie 5.0/5.0 na RYM, czyli potocznie mówiąc są dla mnie 10/10. Duża ich część to jakieś zachłyśnięcia Metalliką, Sepulturą, Alice in Chains i tego

- 3
@cult_of_luna:
w ostatnich dwóch latach 9/10 dostały ode mnie (niektóre znałem wcześniej, po prostu dorzuciłem ocenę): 2x Ulcerate, 2x Obscure Sphinx, Converge, Mgła, 2x Blood Incantation, Behemoth, Metallica (XD bo sobie o DVD Cunning Stunts sentymentalnie przypomniałem), KnŻ, Wayfarer, 3x Panzerfaust
tych z 9/10 też doskonałych było duuużo więcej
w ostatnich dwóch latach 9/10 dostały ode mnie (niektóre znałem wcześniej, po prostu dorzuciłem ocenę): 2x Ulcerate, 2x Obscure Sphinx, Converge, Mgła, 2x Blood Incantation, Behemoth, Metallica (XD bo sobie o DVD Cunning Stunts sentymentalnie przypomniałem), KnŻ, Wayfarer, 3x Panzerfaust
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0















