Wpis z mikrobloga

@Pan_Jerzy: kończę studia, filozofię, poza tym pisarstwo to moja pasja, dużo propsów dostawałem za swoją twórczość więc nie jest tak najgorzej. mam rodzinę, związek, przyjaciół. a i tak codziennie myślę że wolałbym się nie urodzić. może taka cecha osobowości, nie wiem, już przd narkotykami tak było. ćpanie zawsze ma swoją przyczynę, prawda? w pełni szczęśliwy człowiek tego nie robi.
@WujaAndzej wiem o czym mówisz, odstawiłem stimy po rocznym ciągu (zażywanko praktycznie cotygodniowe) i pierwsze miesiące były gorsze niż najgorsze zjazdy poniedziałkowe. Dopiero gdzieś po pół roku abstynencji gospodarka dopaminowa i serotoninowa wróciła do normy i czuję się jak człowiek
poza tym pisarstwo to moja pasja


@WujaAndzej: Najpierw to czas zadbać o to jak tekst wygląda, bo sam pomysł #!$%@? da, jeśli to wszystko będzie niechlujnie wyglądało, i będziesz stawiał przecinki w przypadkowych miejscach ( )
@WujaAndzej: wlasnie siedze przed wejsciem na oddzial dzienny terapii narkotykowej. Nie uzywam juz cztery miesiace ale złamałem sie dwa tygodnie temu. Moze i po zielsku nie ma takiego kaca ale mózg działa potem przez tydzien na 30% xD. Nie wiem czy polecam terapie ale trzezwosc wraz z farmokologia juz jak najbardziej
@hacerking: masz ograniczone spojrzenie. na tym polega sztuka żeby bawić się formą. najbardziej fascynuje mnie prymitywizm zresztą braki w warsztacie lecz tworzone z potrzeby ducha

poza tym ja tobie mówię że pragnę nie istnieć a ty na to hejże hola a gdzie przecinek. ostatnie czym się teraz przejmuję to gramatyka

@Przekopowiec: poszedłem z pasji, nie uważam żeby zajmowanie się czymś co lubię było marnowaniem czasu no nie wiem jak widzisz
@WujaAndzej: w tej książce nie znajdziesz teorii - jeżeli masz zaplecze filozoficzne, tym bardziej ją polecam!
zmagam się z podobnym tematem.. a mam wykształcenie psychologiczne, więc niby zaplecze mam... to tylko polecenie - A czy po nią sięgniesz, to oczywiście Twoja decyzja;)
@kokosowykot: studiowałem psychologię z całym szacunkiem jest to wróżenie z fusów. ale dziękuję, zapisałem ją sobie
@Isanell: leczyłem się ssri przez prawie całe liceum, nie mam o nim dobrego zdania. benzo jadłem na próbę, bardzo mi się nie spodobało. trochę marudzę co nie. ale poza gorszymi chwilami jak ta rano jest znośnie, nie mam zamiaru robić sobie krzywdy
@Taemp: o dziwo jako srogi narkoman mogę Ci powiedzieć że mimo
@WujaAndzej: uważam, że każdy człowiek zdolny do chociażby miernej autorefleksji musi mieć gdzieś z tyłu głowy myśli samobójcze, lub po prostu traktować samobójstwo jako jedno z rozwiązań. Jeśli jesteś na tyle świadomy z bezsensowności własnego istnienia i maluczkości człowieka w ogóle samobójstwo to po prostu jedna z dróg którą możesz wybrać. Jeśli Cię coś tutaj trzyma, masz coś lub kogoś dla czego wsrto żyć - super. Jeśli nie, jesteś przewlekle chory,
@Bdzigost: próbowałem rok temu w marcu i przestraszyłem się tak bardzo że nigdy więcej nie spróbuję. mamy ewolucyjnie wpisany w siebie lęk przed śmiercią, jest starszy niż ludzkość
@LadniePieknie: czytałeś Ciorana? wizja samobójstwa daje ulgę bo jest taka opcja
@WujaAndzej: jak pokazują badania, po narkotyki sięga się z różnych powodów, ale najczęściej z powodu bycia nieszczęśliwym i szukania substytutu tego uczucia. A bycie nieszczęśliwym wywodzi się również z rozmaitych powodów. Między innymi z powodu braku zdrowych relacji z bliskimi, braku uczucia przynależności do grupy, braku rozwoju i wykorzystywania swojego potencjału, uczucia samotności i wielu innych.

Ludzkie istoty i świat nas otaczający są bardzo skomplikowane tak jak relacje pomiędzy jednym i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WujaAndzej: Kiedyś spotkałem się z takim stwierdzeniem że po narkotyki sięgają osoby z dwóch różnych skrajności oraz te które nie mają szczęśliwego życia. Te dwie skrajności to największa bieda umysłowa dla której procesy myślowe są zbyt trudne dlatego musi się ciągle odurzać, oraz inteligentne umysły ponieważ stan trzeźwości czego skutkiem jest brak bodźców i różnych informacji, powoduje że mózg się nudzi i potrzebuje impulsów.