Wpis z mikrobloga

@Secla: mogli dać szeroki kąt i byłoby jeszcze lepiej. NFC i OIS na plus, ale nie kupuję, bo mam G7 Power od 3 miesięcy i w sumie może być. G7 Plus ma tańszego rywala, hehe. Na folii ochronnej wyświetlacza jest napis, że jest pamięć UFS, co raczej w tej półce cenowej się nie zdarza w przypadku nowych telefonów. Ciekawe i ile te UFS będzie wolniejsze od flagowców i o ile szybsze
@dajpandolara: Właśnie miałem kupować G7 Plusa, ale z tego co widziałem, One Vision ma prawie to samo co G7+, tzn. Turbo Power 15W ma zamiast 27 jak w Plusie, ale chyba wygląd One Vision mi się bardziej podoba.
@Secla: Visionke można kupić w Euro AGD, ale chyba dotarłeś już do tej informacji. :D Ciekawe też jak będzie z aktualizacjami, bo G7 nie wypada zbyt dobrze w PL w tej kwestii. :/ Wiem, że to Android One, ale patrząc przez pryzmat Xiaomi Mi A1, który miał problemy z aktualizacją do Oreo może być różnie. Zaś w Moto One raczej jest okej, bo Pie było już w listopadzie (G6 Play wciąż
@dajpandolara: Tak :> Aktualnie tylko EuroAGD sprzedaje visiona i podobno Play, właśnie fajnie, że jest android one i 2 letnie wsparcie, bo tyle i dłużej mam telefony. A aktualnie mam Xperie Z1 Compact, wymieniłem baterie i śmiga, ale używanie tego to patola w 2019 :D
@Secla: moja G7 Power ma wymiary 159.4 x 76 x 9.3 mm (Vision 160.1 x 71.2 x 8.7 mm), także wysokość praktycznie taka sama, ale nieco węższe. Może właśnie przez to, że telefon jest węższy okaże się wygodniejszy w użyciu. Już poprzednia G6 Play była nieco wygodniejsza (154.4 x 72.2 x 9 mm), ale nie dotrzymywała mi kroku po przesiadce z S7 Edge, więc musiałem ją wymienić na coś innego. :P
@Secla: Plus jest nawet ciut mniejszy od G7P. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bateria rzeczywiście daje radę i z tego powodu przetrzymam ten model. Wydajność jest zauważalnie lepsza od G6 Play na biednym Snapdragonie 430. Mogli pokusić się o coś lepszego, no ale cóż. GCam z G7 działa, także w kwestii foto też jest lepiej niż w stockowej aplikacji. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Secla: Byłem dzisiaj w lokalnym Euro z planem, aby obczaić Visiona na żywo. Niestety, nie wystawili go jeszcze. Bardzo mi się podoba zbalansowana specyfikacja oraz nietypowe ratio 21:9 - idealne do oglądania Netflixów i innych badziewi ;)
@snappik: Nom :> 21:9 powoduje, ze telefon jest wąski ale długi, fajnie w dłoni leży, Xperia 10 jest podobna ale oni zrobili głupotę dowalając wielką ramke z góry, design One Vision 100x lepszy według mnie.
21:9


@Secla: Ten telefon mógł być ideałem średniej półki jak kiedyś moto g1 , ale niestety na siłę wciśnięto ten beznadziejne proporcje 21:9 co w ogóle nie ma sensu , bo np youtube nie obsługuje takiej rozdziałki więc . Na co to komu? . Wygląda przez to dziwnie . Nie podobają mi się też kolory tylnej obudowy . Wystarczyłby zwykły dobry plastik a nie kolorowe szkło . Do tego nie ma
@simirgone: A może i to lepiej ? Cena nie jest ogromna, kolory według mnie super, oba. Unikatowa"dziura" na aparat ( nie licze drogiego S10- i tak jest inne), proporcje też inne. Telefonik fajny, nie używałem żadnego smartfonu od 2014 roku to pewnie nie mogę nic porównać, ale to też może i lepiej, chociaż nie zrażę się proporcjami 21:9. Po prostu Moto One Vision jak go zobaczyłem to spodobał mi się od
@dajpandolara: @Secla: do tej pory używałem przez dwa lata moto g 1st gen, moto x style przez trzy lata, więc to kolejna motorola u mnie, jako tako super różnicy w płynności działanie nie zauważyłem po przesiadce z x style na one vision, x style 3gb ramu, czysty android, płynnośc super, one vision 4gb ramu, czysty android, płynność super :D więc jest OK :) Wada jaką znalazłem to inne działanie moto
@Secla a są już gdzieś do kupienia? Chyba jednak bardziej wolę folię na ekran, mniej widoczna, Moto x style nosiłem bez niczego na ekranie i nieporysowany jest, a jest w niej GG3 ( ͡º ͜ʖ͡º) na pewno będę chciał kupić jakieś fajne etui, jak najbardziej minimalistyczne
@sskowron Byłem, widziałem i biorę :> Jeszcze chyba dokupię folie poliwęglanową, która zaproponowali w sklepie, niby naklejania mechanicznie, ciekawe jak z wytrzymałością i czy coś to da w ogóle, niby poliwęglan.
@sskowron: niedawno tylko sim włożyłem i były jakies aktualizacje ale nie czytałem w sumie :D mam numer teraz : PSA29.97-13-9 to nie wiem czy to to samo. A btw. testowałeś TrybNocny? Ja zrobiłem z 2-3 zdjęcia z i bez i MEGA robotę to robi. i mam folie też naklejoną ClearPlex niby bardzo dobra jest według testów z neta i opinii.