Wpis z mikrobloga

Co polecacie do uprania tapicerski w samochodzie i wyczyszczenia plastików?
Już doczytałem, że dobra chemia to ADBL. Kupić jeden baniak APC czy oddzielne do plastików, tapicerki, podsufitki i do skóry w innym samochodzie? Zastanawiam sie nad pistoletem do prania Tornador. Na forach każdy pisze co innego i że bez 10k wydancyh na sprzęt to nie warto się brać za car detailing.
Miałbym do wyczyszczenia pewnie ze 3 samochody, więc mogę poświęcić ze 150-200 na jakiś sprzęt który mi ułatwi pracę.

Mam jakiś odkurzacz piorący zelmera, myjkę ciśnieniową, mam dostęp do kompresora.

Polecacie jakieś fora, blogi, kanały yt?

#motoryzacja #samochody #cardetailing
  • 26
@Ratriczek: w gore. Strumien powietrza z kompresora uderza w tapicerke lub podloge i podbija w gore smieci na ktore czeka rura odkurzacza 10 cm od powierzchni. Ja tak czyszcze auta od dosc dawna i nie chce myslec o jakims drapaniu szczotkami z piasku.
@Ratriczek: > bez 10k wydanych na sprzęt to nie warto się brać za car detailing

Chcesz to robić zawodowo i oferować usługi czy dla siebie? Bo nie do końca to zrozumiałem. Później piszesz, że miałbyś do wyczyszczenia ze trzy samochody. Tu chodzi o 3 te same samochody regularnie czy 3 samochody np. w miesiącu? Może jestem ciemny ale nie do końca zrozumiałem ;P

Tak czy inaczej do plastików wewnątrz APC, do
@Czysta-Bryka_pl: Woow, dzięki za tak obszerną odpowiedź ()

1) na własny użytek, te 3 samochody to 2 rodzinne i wujek. Cykliczność to pewnie co roku.

do tapicerki się APC nie używa

hmm, własnie w necie różnie ludzie o tym piszą. Ale ufam ci xD

2) w 2 samochodach jest skóra, czarna i biała, jedyne co z nią robię to co pół roku jakąś odżywką
@Ratriczek: zależy co Ty w ogóle chcesz robić, jak planujesz robić w usługach dla ludzi, to faktycznie potrzeba mieć budżet tak jak wszędzie, natomiast jeśli robisz to dla siebie/swoich bliskich, to nie ma się co spuszczać.

Zresztą zwykłym APC wyczyścisz wszystko od prania, po skóry, opony czy plastiki. Najważniejsze, to mieć czyste pędzle i mikrofibry, aby nie rozcierać zebranego już brudu. Jeśli mówimy o praniu, kiedyś stosowaliśmy jakieś prewashe z kenoteka
@Ratriczek: Dodam, że warto stosować preparaty zgodnie z przeznaczeniem, ale naprawdę jeśli jesteś ostrożny, pracujesz z głową i wyczuciem, to wystarczy dopasować stężenie apc do wykonywanej pracy i wszystko bedzie ok. Gwarantuje Ci, że dobre APC lepiej wyczyści skórę w starej beeemie, niż dedykowany preparat do skór firmy X, który pachnie "prestiżem". Nadmienię też, że felgi też wyczyścisz APC, oczywiście taki bieżący bród, bo jeśli masz czarny nalot, to najlepszy będzie