Wpis z mikrobloga

Co polecacie do uprania tapicerski w samochodzie i wyczyszczenia plastików?
Już doczytałem, że dobra chemia to ADBL. Kupić jeden baniak APC czy oddzielne do plastików, tapicerki, podsufitki i do skóry w innym samochodzie? Zastanawiam sie nad pistoletem do prania Tornador. Na forach każdy pisze co innego i że bez 10k wydancyh na sprzęt to nie warto się brać za car detailing.
Miałbym do wyczyszczenia pewnie ze 3 samochody, więc mogę poświęcić ze 150-200 na jakiś sprzęt który mi ułatwi pracę.

Mam jakiś odkurzacz piorący zelmera, myjkę ciśnieniową, mam dostęp do kompresora.

Polecacie jakieś fora, blogi, kanały yt?

#motoryzacja #samochody #cardetailing
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stresS: dzięki za odpowiedź. lakierem chciałem się zająć później, wolę siedzieć w czystym aucie niż w ładnie wyglądającym :).

czyli fotele sobie wyjmuje, spryskuje jakimś płynem do prania tapicerki i od razu odkurzam, czy najpierw przelecieć szczotką?

odkurzacza piorącego nie planuję kupować. Jeżeli ten co wyżej pokazywałem jest zły to mam jeszcze jakiś bezworkowy karcher, ale on wcale nie ciągnie.

Co do chemii to dzięki za polecenie.
  • Odpowiedz
@stresS: felgi ostatnio mylem domestosem i ciśnieniem i po całej zimie domyły sie calkiem dobrze. Na takie małe rzeczy, jak ranty felg to nie zwracam na razie uwagi.
  • Odpowiedz
@Ratriczek: wyciągasz fotele, dokładnie odkurzasz i lecisz segmentami, ja piorę pierw tył oparcia, pozniej przechodzę na bogi, przód oparcia i na końcu siedzisko, no chyba że masz pół skóry, to wtedy mniej roboty. Pierw spryskujesz element wodą, tak aby był równomiernie nasiąkniety( nie za dużo), później na to apc też równomiernie chyba, że gdzieś jest większa plama, to tam możesz dać go więcej i odczekać z pół minuty przy takiej
  • Odpowiedz
@Ratriczek: aa i pamiętaj, że piorąc element, trzeba ściągnąć odkurzaczem w od góry do dołu, od dołu do góry, z lewej do prawej i z prawej do lewej. Krótko mówiąc w każdą stronę, bo materiał się różnie układa i przez to będziesz miał pewność, że wszystko jest dobrze wyciągniete.
  • Odpowiedz