Wpis z mikrobloga

@DotknijDrutaAnieButa:
Nie masz umiejętności argumentacji swojego stanowiska na moje argumenty odpowiadasz inwektywami i frazesami zamiast kontrargumentami i nie odnosisz się do meritum sprawy. Pokazałem w linkach dokładnie jak zrewolucjonizował muzykę a ty je wszystkie olałeś i napisałeś, że nie bo ty tego nie widzisz i takie jest twoje widzimisię i koniec z czym ja mam dyskutować? xDDD

XDDD grammy? tam wygrywa się za popularność nie za jakość

Kurde to jak popularniejsi
@DotknijDrutaAnieButa:

Krytycy są po stronie najpopularniejszych ja nie dostrzegam nic nadzwyczajnego w jego muzyce co on niby takiego wprowadził co odmienił?

ale kumasz, że grammy =/= krytycy muzyczni? W akademii są ludzie z branży, sami artyści, czasem jacyś krytycy.
Pisząc o krytykach mówiłem np. o ocenach na metacritic:
https://www.metacritic.com/person/kanye-west
https://www.metacritic.com/person/eminem
gdzie tu widzisz zależność między popularnością albumu a ocenami?

Eminem wygrał za recovery, mmlp2...

to jak to jest, że na metacritic
@ShadyTalezz: co do upadku kariery Wayne'a to fakt, niestety jego label (i drugi) go zniszczyły, ale mimo tego większy wpływ na dzisiejszy stan hip hopu przypisywałbym mimo wszystko jemu (to, jak oceniamy jego dyskografię nie ma za wiele znaczenia w kontekście jej wpływu na hip hop). Wielu popularnych dzisiaj raperów na początkach swoich karier było praktycznie klonami Weezy'ego (np. Travis, Kendrick). Rzeczy, które Kanye robił na 808, Weezy robił już wcześniej,
@Pfnet:

co do upadku kariery Wayne'a to fakt, niestety jego label (i drugi) go zniszczyły, ale mimo tego większy wpływ na dzisiejszy stan hip hopu przypisywałbym mimo wszystko jemu

to by było prawdą gdyby 808's było jedynym albumem Kanye, który zmienił rap. Ale przed nim było jeszcze Blueprint, TCD i Graduation a po nim było jeszcze MBDTF i był Yeezus.

Weezy robił już wcześniej, czyli autotune i rapowanie o emocjach

Weezy
@ShadyTalezz:

to by było prawdą gdyby 808's było jedynym albumem Kanye, który zmienił rap. Ale przed nim było jeszcze

Blueprint, TCD i Graduation a po nim było jeszcze MBDTF i był Yeezus.


Które nie zmieniły hip hopu tak bardzo, jakbyś tego chciał. Nie chodzi przy tym o to, że miały mały wpływ, ale o to, że ten wpływ jest wyolbrzymiany. Nie we wszystkim co wydał Kanye trzeba doszukiwać się niezwykłego wpływu
@Pfnet:

Nie chodzi przy tym o to, że miały mały wpływ, ale o to, że ten wpływ jest wyolbrzymiany.

co jest wyolbrzymiane konkretnie?

Nie we wszystkim co wydał Kanye trzeba doszukiwać się niezwykłego wpływu na muzykę.

ale ja tak nie robię, Ye ni było niczym rewolucyjnym WTT nie było niczym rewolucyjnym, Cruel Summer też nie, TLOP też nie bardzo(przynajmniej pod względem muzycznym bo promocja i dystrybucja to już coś innego)

Yeezus
@ShadyTalezz: kurła nie chce mi się, myślałem że jest to coś konkretnego co można napisać jednym słowem. Bo 808 to wiadomo ale MBDTF to dla mnie po prostu zajebista płyta 11/10 ale nie widze tam nic czego już nie było, ale ja mam #!$%@? w uchu wiec nie wiem
WHO WOULD WIN:

opinie setek krytyków muzycznych, portali branżowych, niezliczone rzeszę artystów mówiących o wpływie Kanye na swoją muzykę, autorzy książek, felietony, artykuły, 21 grammy i kij wie ile jeszcze nagród, Paul McCartney porównujący Kanye do Lennona, Elon Musk nazywający go swoją największą inspiracją


@ShadyTalezz: ej no, sorry, ale krytycy nie raz już pokazywali albo swoją ignorancję albo stronniczość. Jakoś im generalnie nie ufam . Współcześni artyści popowi też liżą sobie
@metalowy_pasterz: no tak to nic nie ma znaczenia, ważne są tylko opinie wykopków

ej no, sorry, ale krytycy nie raz już pokazywali albo swoją ignorancję albo stronniczość.

bycie 5 najlepiej recenzowanym muzykiem XXI wieku przy wydaniu tak wielu płyt nic nie znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie portale muzyczne, które sprawiły, że jego albumy mają tak wysokie średnie na metacritic są na pewno w jakiejś zmowie i
@ShadyTalezz: nie opluj się, gościu :) Krytyk jest takim samym człowiekiem jak ty, czy ja. Ocenia również według swojego gustu, choć ma większą wiedzę. A to, że West coś spopularyzował to i ja napisałem.
Twoimi głównymi argumentami są te, że jeśli o kimś się dużo mówi w superlatywach, to musi być dobry. No patrz, a Wojtyła ukrywał pedofilię w KK. A taki był dobry, dzień dobry mówił.
To że McCartney się