Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz: ok, przegladnalem to co zapodales i nadal mam pytanie where is the revolution?

Wysluchalem tych filmikow o tym jak on zmienil muzyke i hh tylko ze... to o czym jest tam mowione dzialo sie lata przed nim.
808 - a ze jest o milosci, o rozwoju, o uczuciach - no De La Soul
MBTTF - ze instrumentarium nie hh, ze rockowe nalecialosci aranzacyjne i kompozycyjne - cofnijmy sie do debiutu
@Ld93:
@skolland:
@budus2:
w dużym skrócie:
1. college dropout i last registration wprowadziły do hip hopu gospel na szerokie wody
2. graduation pokazało jak dobrze jest łączyć pop i rap
3. 808s & heartbreak stworzyło cały nurt, który trwa do dziś - minimalistyczne kompozycje i autotune jako instrument. Dało nam to okropny mumble rap, ale dało też masę cudownych płyt.
4. mbdtf i późniejsze wtt z hovą swoim rozmachem
@Pfnet: no dobra, tu sie musze zgodzic, west jest sredniawym MC, nie wypluwa wersow tak jak najlepsi w branzy ale nadrabia innymi rzeczami i calosciowo jego muzyka sie broni, nie nazwalbym go najlepszym raperem w dziejach biorac pod uwage tylko i wylacznie jego skille w rapowaniu ale z drugiej strony MBDTF jest w mojej topce rapowych albumow
@skolland:

Wysluchalem tych filmikow o tym jak on zmienil muzyke i hh tylko ze... to o czym jest tam mowione dzialo sie lata przed nim.

808 - a ze jest o milosci, o rozwoju, o uczuciach - no De La Soul

ale co De La Soul? De La Soul w taki depresyjny sposób nawijali o swoich uczuciach? I brzmieniowo i tekstowo to jest podobne do De La Soul?
https://www.youtube.com/watch?v=hQDgMBLrbKo
https://www.youtube.com/watch?v=n6rjQ9VVLDI
Już
@GhostWriterDrejka nie pamiętam żadnego jego kawalka a słucham rapu czy tam hiphopu już ze 25 lat, pewnie jestem za stary, ale za to słyszałem i widziałem jego buty, nie wiem co ludzie w nich widzą, nie podobają mi się, jest mnóstwo innych butów fajniejszych konkurencyjnych marek albo chociaż i adidasa
@GhostWriterDrejka: ciężko powiedzieć, przed sukcesem Yeezy na pewno Eminem był bogatszy, teraz może już tak nie być zależy jak to jest z własnością marki Yeezy która podobno warta jest ponad miliard dolców.
Nawet z sukcesem Yeezy zapewne bogatsi są ciągle Dre, Diddy i Hova ale jakimś cudem ich bogactwo i sława nie przekłada się aż tak na głosy o tym jak zrewolucjonizowali rap ( ͡° ͜ʖ ͡°)