Wpis z mikrobloga

Jak wyjdą nowe procesory AMD Zen 2 to jestem pewny, że amd zaora totalnie Intela. Patrząc na ich zapowiadaną moc, rdzenie, wątki oraz niską cenę wychodzi na to, że będą to prawdziwe potwory wydajnościowe. Ja choć posiadam intela, bardzo cieszę się z sukcesu AMD. Intel co chwilę leci w kulki z procesorami ich ceny potrafią wyczyścić nie jeden portfel i do tego od 2014 roku nic nie zmienili wielkiego w swoich procesorach. Cały czas stoją w miejscu i oszukują klientów #pcmasterrace #komputery
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Morelo:
1. Bo nie czują presji.
2. Bo x86 i x86-64 się powoli kończą.
3. W gruncie rzeczy z czymś tam eksperymentują, ale spekulatywne wykonywanie poleceń niestety im nie zupełnie pykło (Spectre, Meltdown). W sumie to ma załatać Ice Lake i właśnie Zen 2.
  • Odpowiedz
@sirpingus: Ale jednak ryzen 5 2600 sprzedaje się jak świeże bułeczki obecnie, a według zapowiedzi amd zen 2 ma być bardzo przełomowe, miejmy nadzieję, że tak będzie, bo zapowiedzi to jedno, a finalny produkt to kompletnie coś innego
  • Odpowiedz
bo zapowiedzi to jedno, a finalny produkt to kompletnie coś innego


@Morelo: I jeszcze co innego kompilatory/interpretery.
O ile z GCC, Clangiem czy MinGW nie powinno być większych kłopotów, o tyle z MSVC zależy jak się dołożą (lub przebiją smar intela) no i z ICC nie powalczą.
Nie wiem na ile MSVC "dyskryminuje" procki AMD przy standardowych flagach optymalizacji.
Zapowiedzi, produkt i kod źródłowy na niego to nie wszystko.
  • Odpowiedz
ciekaw jestem ile dekad jeszcze te "powoli" potrwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@passage: Ta. Tyle że dekadę temu taki Q9400 robili w litografii 45nm, a teraz procki są w litografii co najmniej ~4-ro ktornie mniejszej (jakby liczyć 14nm).
Producenci scalaków właśnie kombinują jak oszczędzić na wytwarzaniu kombinując kilka róźnyych procesów technologicznych w jednym układzie (co robi też AMD we współpracy z TSMC).

W którymś miejscu skończy się miniaturyzacja klasycznych układów scalonych, to zostaną z wyborem rzeźbienia w tym co jest lub rozwijania nowych technik przetwarzania. Czy to będzie technika kwantowa czy optyczna, to będzie dla nas będzie bez efektów w najbliższych kilku latach, bo te będą
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Dalej siedzę na 2500k, 16GB i jakaś grafa 1070ti, gierki śmigają, jedynie co się psuje w tej konfiguracji od 2010r to karty graficzne ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mam jeszcze zapasowy procek z płytą (identyczny), został z drugiej maszyny gdzie zmieniałem na 9700k. Osobiście czekam na następnego ryzena albo intela w technologii 10--- czyli 7 nano i z 16 jajkami w podstawce za cenę taniego ryzena
  • Odpowiedz
@Sidroff: To w mało gier grasz, lub nie dostrzegasz spadków jak 4 rdzenie i 4 wątki Ci starczają. To akurat nie i7 o którym mówimy. Ten jest zdecydowanie za słaby, by pokazać potencjał 1070Ti :>

Ja tam wezmę na 100% Ryzena, bo ceny Intela to jest absurd i kpina z ludzi.
  • Odpowiedz
@Sidroff: na 7mm Intela to sobie poczekamy, z zapowiedzi wynika, że w tym roku mają pojawić się 10nm, które będą rozwijane do 2022 w którym ma wejść technologia 7nm. Ale dziś mało kto wierzy Intelowi, bo wiadomo już dawno miała być technologia 10nm.
@sirpingus zanim dojdą do 3nm to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, no ale tak jak mówisz, nie wiadomo czy nie zaskoczy nas inna technologia w
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Nie tak znowu mało, do aktualnego monitora (u2410) 1200p i 60fps żaden wyczyn odpalić w tym configu gry na ultra, jeśli wszystko śmiga to zmieniam rozdziałki za pomocą Nvidia DSR na wyższe i np. zmniejszam AA. Nie lubię się katować z 30fps więc nie dopuszczam aby jakakolwiek gra schodziła nawet do 55fpsów w natywnej rozdziałce bo mnie to drażni.
Fakt sprzęt ten muszę wymienić. Zrobiłem testy obok stał zestaw
  • Odpowiedz
@Sidroff: U mnie nawet na i7 taki AC Origins czy Odyssey potrafią szarpnąć do 40 pare fps, na i5tce szarpał Watch Dogs, czy Hellblade. O BF V w multi nie ma co mówić, bo tam też użycie procka 100%. Mass Effect Andromeda też niekoniecznie w każdej miejscówce jest super płynny. Także nie wiem w czym testujesz, że największe spadki masz jedynie do 55 fps? To prawie niedostrzegalny spadek z 55.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Zacząłem pisać o odczuciach z nowych gier, ale wychodzenie gier za pomocą alt+f4 nie zawsze dobrze działa na otwartą przeglądarkę dlatego trochę zamuliłem z opowiedzą pisząc raz jeszcze do tego zacząłem instalować gry z uplay. W zasadzie posiadam do testów teraz trochę inny zestaw gier, nie zaprzeczam, że wymienione przez Ciebie produkcje będą działać super w 60fps na każdej konfiguracji, a na pewno na sandybridge da się w nie pograć nawet na ultra jeśli nie to można coś zmienić suwakami.
Aktualnie na kompie:
- Monster Hunter World, ultra, jeszcze nie instalowałem hd texture packa bo dopiero teraz widzę, że mam tą opcję, 60fps ze spadkami do ~45, procek 100%
- Forza Horizon 4 stabilne 60fps
- Conan Exiles procek ~92%, ultra 60fps czasami chrupnie do ~50fps
- Gears of War 4, ultra
Sidroff - @nowywinternetach: Zacząłem pisać o odczuciach z nowych gier, ale wychodzen...

źródło: comment_7X5wuLP6hLHhJQbaIdOG5PlqNzs8ILB9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jestem pewny, że amd zaora totalnie Intela.


@Morelo: AMD orze już Intela od Bulldozera czy nawet wcześniej czyli jakieś prawie 10 lat tylko coś efektów nie widać.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Dużo daje podkręcenie jajka w stosunku do nowych procków gdzie górują rdzenie, nowa technologia wykonania, przepustowość pamięci i szyny pci-e
Jakiś tam przykładowy filmik ze starego sandy 2500k kręconego na 4.9GHz, niestety język mało przyjazny w rozumieniu ale w miarę świeży film, zresztą jest tego dużo na yt. Akcja od około 7 minuty, daje radę (òóˇ)
https://www.youtube.com/watch?v=PaUfGpV1Gn4
  • Odpowiedz