Wpis z mikrobloga

Otóż jest tak. Wszędzie, gdzie powstały rzetelne raporty nt molestowania seksualnego małoletnich przez przedstawicieli kleru katolickiego: Niemcy, USA, Australia, Irlandia, odsetek księży popełniających czyny pedofilskie to 4-7%.

https://oko.press/1670-ksiezy-molestowalo-3677-dzieci-wyciekl-raport-niemieckiego-episkopatu/

W Polsce jest 33 tysiące księży, co by dawało orientacyjnie 1300-2400 księży molestujących dzieci. Mimo to, jakoby:

"Od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. zgłoszono 382 przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich, w tym 198 dotyczyło osób poniżej 15 lat, a 184 powyżej 15 lat"

Czy ktoś ma jakąś hipotezę co do przyczyn tej znacznej różnicy?

@pss8888 ? @Cayar ?

#tylkoniemownikomu #kosciol #kosciolkatolicki #p-------a #statystyka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andreth: założę się, że to przez bezwzględne traktowanie przez hierarchów pedofilii w Kościele, przez co po prostu nie ma na molestowanie miejsca. Czapki z głów przed biskupami, którzy tak bardzo dbają o wszystkie dzieci.

Lub skłamali w statystykach. Jedno z dwóch.
  • Odpowiedz
Otóż jest tak. Wszędzie, gdzie powstały rzetelne raporty nt molestowania seksualnego małoletnich przez przedstawicieli kleru katolickiego: Niemcy, USA, Australia, Irlandia, odsetek księży popełniających czyny pedofilskie to 4-7%.


@Andreth: Co Ty pieprzysz?

Oskarżeni =/= Skazani.

Czy jak Cię oskarżę o pedofilię to też wejdziesz w odsetek kobiet popełniających pedofilię?
  • Odpowiedz
@Andreth: Dziękuje za podjęcie tematu. Według mnie to stawia polskich kleryków w bardzo dobrym świetle. Wydaje mi się, że ilość aktów pedofilii jest duża ze względu na badanie długiego okresu 1946-2014. Albo po prostu Polska Kościołem stoi :-)
  • Odpowiedz