Wpis z mikrobloga

23/100 #100dniwszystkieswiaty

IDAN JERSEY - Cocoon


Rzutem na taśmę, ale się udało. Ale to w sumie przez to, że byłem z ziomeczkami z mirko na piwku ()
Mało mam dziś czasu, ale na szczęście zaplanowany na ten odcinek wykonawca, wielkiego dorobku płytowego, o którym mógłbym napisać, nie posiada.

Jest to chyba jedna z dwóch kapel z Izraela, które poznałem dzięki moim poszukiwaniom muzyki do podcastu. A skoro oba składy łączy też rockowe zacięcie i mocny, charakterystyczny wokal, to pomyślałem, że zaprezentuje je obok siebie.

Zaczniemy od formacji, która kryje się za nazwiskiem frontmana, czyli Idan'a Jarsey'a.
Ten, obdarzony świetnym głosem muzyk, zaczynał swoją przygodę z muzyką od gry na gitarze akustycznej. I chociaż z tamtego czasu nie mamy żadnych oficjalnych wydawnictw z jego muzyką, to na kanale YouTube jest kilka utworów, gdzie Idan występuje solo uzbrojony jedynie w akustyczne wiosło. Znajdziecie tam również kilka ciekawych coverów. Polecam sprawdzić jego interpretację kawałka The Pot z repertuaru formacji Tool.
Warto też nadmienić, że poza jego solowym projektem, występuje również w roli wokalisty w prog-rockowej formacji Adam's Way.

Z czasem jego zainteresowania i inspiracje muzyczne zaczęły się rozszerzać, a Idan zamienił "pudło" na gitarę elektryczną, by wraz z kilkoma znakomitymi muzykami nagrać swoją pierwszą EPkę.

Ta, wydana niemal równo rok temu, została zatytułowana Cocoon.
Zresztą taką samą nazwę nosi, też pierwsza z czterech, zebranych na tym minialbumie, kompozycji.
Tytułowy Kokon jest motywem przewodnim albumu i ma symbolizować pragnienie spełnienia marzenia oraz próbę przełamania barier czy nawet przezwyciężenia przeznaczenia.

#muzyka #rock #grunge #postgrunge #nudzimisie i może trochę #gruparatowaniapoziomu ¯_(ツ)_/¯

Zainteresowanych większą dawką muzyki zapraszam do obserwowania #wszystkieswiaty lub śledzenia mojego podcastu na FB. Wszystkie ważne informacje znajdziecie poniżej.

Będzie mi też niezmiernie miło, jeśli okażecie wsparcie dla mojego muzycznego projektu dodając go na Spotify do obserwoanych lub na YouTube czy Mixcloud do subskrybowanych. Lajk na Facebooku czy kilka gwiazdek na iTunes też nie zaszkodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za uwagę i do usłyszenia jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
k.....a - 23/100 #100dniwszystkieswiaty

IDAN JERSEY - Cocoon

SPOILER

Rzutem ...
  • Odpowiedz