Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, biję się z myślami. Sytuacja jest taka - rodzina 2+2, mieszka w wynajętym mieszkaniu, oboje pracują (programista 15k + urzędnik państwowy), budżet miesięczny do dyspozycji, to po wszystkich opłatach (mieszkanie, przedszkole, jakieś raty, itp) 10k zł. Jest w planach kupno własnego "M", ale za ok rok. Chcę dozbierać więcej wkłądu własnego + liczę na spadek cen. Czy w takiej sytuacji jest sens brania nowej fury w #leasing za ok 100k zł?? Obecnym autem robie ok 20kkm rocznie, ale auto ma juz 11 lat i zakłądam, ze zaraz zacznie się "sypać". No i jest troche małe, jak jedziemy w trase. Żonka mówi, że to głupota brać nowe auto za tyle kasy, że lepiej odkładać kase na mieszkanie. Z drugiej (mojej) strony, to napaliłem sie na auto, IMO przyda się i podniesie to komfort życia. Też chyba potrzebuje takiego wymiernego potwierdzenia, ze warto pracować przez 60h tygodniowo, bo tak na prawde nigdy takiej większej "nagrody" sobie nie zrobiłem. Potrzebuje bezstronnej opinii ;) #mieszkanie #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 10
  • Odpowiedz
Leasing możesz sobie tak rozłożyć, że nie poczujesz "utraty" kasy za to auto przez kilka lat... Wpłacisz na start 10k, ustawisz ratę 1k zł i np. za 6 lat wykupisz za 30,40k.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Leasing na auto za ~100k przy takim budżecie domowym jest więcej niż rozsądne. Możesz liczyć na ratę w okolicach 1000 - 1300 zł brutto. A jak masz b2b to wiadomo, odliczysz jeszcze koszty. Zyskujesz nowe, bezpieczne i wygodne auto, a do tego masz gwarancję, że się nagle nie rozkraczy nigdzie na drodze.
  • Odpowiedz
@piwakk nigdzie nie daja mu wykupu 30/40% po 6 latach. Maksymalny wykup u mnie w firmie po 5 latach to 20/25% w zależności od marki pojazdu. W innych firmach bedzoe podobnie +/- 5%
  • Odpowiedz
  • 0
@ojaadaj20 Akurat czytałem sobie w czwartek czy piątek informacje o wysokich wykupach u siebie i były wartości do 45%.

Ewentualnie zawsze może walnąć ratę balonową i spłacić jednorazowo 30k zł.
  • Odpowiedz
@piwakk będzie problem bo po prostu pojazd nie jest tyle wart :) minimalny wykup podyktowany jest stawką amortyzacji i np. Na samochody osobowy, stawka ta wynosi 20% i minimalny okres leasingu wynosi 24 miesiące i wykup 16 lub 19% w zależności od firmy leasingowej. Natomiast maksymalny wykup jest tylko i wyłącznie podyktowany wewnętrznymi ustaleniami firmy leasingowej, jednak nikt nie zgodzi się na wykup większy niż potencjalna wartość samochodu po danym okresie.

Dodaję
ojaadaj20 - @piwakk będzie problem bo po prostu pojazd nie jest tyle wart :) minimaln...

źródło: comment_ydTHzQcUFfXeM4tt16L8beCoWGIIomW6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz