Wpis z mikrobloga

No elo. Skończyłem niedawno studia i teraz szukam pracy. Inżynier. Nie chcę w Polsce, wolę za granicą. Spoko powysyłam sobie coś na dobry początek na elektryka, może mechanika, może jakiś tam monter, super by było na operatora albo programistę CNC. Wszędzie chcą #!$%@? doświadczenia, którego nie mam. I tak wysyłam aplikacje już ze dwa tygodnie. Póki co dostałem ofertę magazyniera w Holandii za najniższą xD. W ofertach na inżyniera jak patrzę na wymagania to połowy nawet nie wiem o co chodzi, tyle nauczyli na tych studiach. W Polsce może coś bym znalazł, ale jak patrzę na zarobki to chyba wolałbym już tego magazyniera. Czemu pracodawcy wolą roboli z doświadczeniem, którzy mają na wszystko #!$%@? zamiast młodej wykształconej krwi, która ogarnie wszystko w moment? Pewnie jakbym uderzał bezpośrednio do pracodawców zamiast przez agencje to byłoby inaczej, no ale mój inglisz nie jest perfekt. Może ktoś coś poradzi?
#zalesie #praca #inzynieria #pracazagranica
  • 24
  • Odpowiedz
@ruta1234 może wolą dlatego, że to tylko stereotyp, że przeciętny robol z doświadczeniem ma na wszystko #!$%@?? XD Możesz mi nie wierzyć, ale są robole co mają wszystko w swoim zawodzie w jednym palcu i potrafią dyskutować między sobą o pracy nawet jak w niej nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ruta1234: Z tego co wiem to za granicą już na studiach ludzie często współpracują z firmami i robią dla nich konkretne projekty. Firmy same zgłaszają się na uczelnie i szukają młodych do współpracy, bo wiedzą że taka inwestycja im się zwróci. U nas wiadomo jak to wygląda... Jak się uda dorwać gdzieś na jakieś praktyki, w których człowiek ma szansę się czegoś konkretnego nauczyć to jest szczęśliwy. Także już na starcie
  • Odpowiedz
@Harmonia: No wiem, że tak najłatwiej i najwygodniej, ale ja tam bym wolał jak najlepiej wykształconą kadrę i jak bez doświadczenia to przyuczyć. Nie oczekuję, żeby każdy tak robił, no ale żeby nikt do tej pory?
  • Odpowiedz
@TypowyAnonIksDe: Na pewno są tacy, wcale nie wątpie. Ale z drugiej strony są też tacy, że nie znają nawet niektórych podstaw, usłyszane od gościa przeprowadzającego szkolenia. Nie mówię, że studenci też nie są często lebiegami, ale uważam, że znacznie mniejsze prawdopodobieństwo i samo ukończenie takich studiów to już pewien wyczyn, co dla niektórych niemożliwy.
  • Odpowiedz
@Panbiedeusz: Liczyłem na coś takiego, marzenia. Jedynie były jakieś ogłoszenia na proste prace dla studentów, rzadziej coś konkretnego. Przez całe studia chyba tylko raz przyszedł jakiś kolo szukać studentów na fajne praktyki z ewentualnym pozostaniem w firmie.
  • Odpowiedz
@ruta1234 dla pracodawcy ważne jest jak ktoś sprawdza się w pracy, a samo ukończenie studiów nie gwarantuje, że ktoś sobie będzie dobrze radził w zawodzie. Ktoś kto ma wieloletnie doświadczenie to bezpieczniejszy wybór po prostu, bo było już 2-3 pracodawców, u których taka osoba robiła i jest mniejsza szansa na to, że okaże się osobą, która nie ma pojęcia jak się odnaleźć w nowej pracy. Poza tym nie wiem na co tu
  • Odpowiedz
@TypowyAnonIksDe: Chodzi o to, że właśnie nie mogę znaleźć pracy. Kariera magazyniera mi nie odpowiada. Pracowanie w Polsce za 2k zł też nie. Póki studiowałem to tak właśnie pracowałem i było ok, ale teraz czas na coś poważniejszego, co nie znaczy, że od razu nie wiadomo co, to co wymieniłem w poście by wystarczyło.
  • Odpowiedz
@ruta1234 może po prostu w regionie, w którym mieszkasz jest lipa, zawsze warto się rozejrzeć czy w innych województwach nie ma lepszej sytuacji. Te 2k to za pracę w twoim zawodzie z inżynierem? Rozumiem, że po prostu nie ma ofert w twoim zawodzie, bo brzmi to trochę kuriozalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TypowyAnonIksDe: Narazie w Polsce nie składałem CV, chodziło o zagranice. Tutaj coś znajdę, ale za śmieszne pieniądze i pewnie będę musiał się przeprowadzić. 2k mi chodziło o jakieś prostsze prace niż inżynier, ale kolega - też inżynier - na rozmowie na doradcę technicznego, usłyszał stawkę 1800 netto, więc nic mnie już nie zdziwi.
  • Odpowiedz
@ruta1234:
Zbieraj expa w Polsce przed wyjazdem. I język musi być na tyle dobry byś umiał opowiedzieć co robiłeś do tej pory w pracy. Same studia niestety mogą nie wystarczyć.
  • Odpowiedz