Wpis z mikrobloga

@dendrofag ale ja nie mam zamiaru wymyślać swoich definicji xD za białego suprematystę uważam tego, który pasuje do definicji tego określenia, co w tym dziwnego? Nie wiem co za chochoła stworzyłeś dalej xD nikt nie zabrania pytać, ale zdziwiło mnie że trzeba tłumaczyć takie rzeczy fanatykowi religii miłosierdzia i pacyfizmu.

@maciek-rudol tak jak wyżej, nie będę pisał swoich definicji. Nie zamierzam też być adwokatem Czarnych Panter i mówić, że byli święci. Po
@dendrofag: Czy jako głęboko wierzący katolik (jak mniemam z Twojego profilu), nie widzisz sprzeczności między katolicyzmem, a hasłami o białej (bądź jakiejkolwiek innej: czarnej, żółtej, czerwonej itp.) supremacji?

Katolicyzm jest z tego co mi wiadomo religią uniwersalną, a nie etniczną.
@dendrofag: Ja myślę, że jeśli przez biały suprematyzm, rozumiemy dążenie do wprowadzenia ustroju przypominającego tego obowiązujący do lat 60-tych XX wieku w południowych stanach USA, gdzie nie-biała ludności była w różnym stopniu prawnie dyskryminowana i seperowana od białych, to nie sposób tego pogodzić z katolicyzmem. Zwłaszcza, że katolicyzm czy tego chcemy czy nie zanika w Europie, a rozpowszechnia się dynamicznie w Azji i Afryce, więc kwestią czasu jest sytuacja gdy większość
a myślę, że jeśli przez biały suprematyzm, rozumiemy dążenie do wprowadzenia ustroju przypominającego tego obowiązujący do lat 60-tych XX wieku w południowych stanach USA


@ArchilochzParos:
Zgadzam się.

KKK miał na celu nie tylko czarnoskórych, ale też katolików, a w XIX-wiecznym USA wielu nie traktowało Słowian jako białych

Trafna uwaga, bardzo wielu ludzi o tym zapomina, że KKK był także ruchem antykatolickim/antychrześcijańskim.

Co prawda dzisiejsi biali suprematyści oficjalnie odcinają się od takowych