Wpis z mikrobloga

Mirki kochane, mam pytanie o rynek IT w Polsce i na świecie, a szczególniej chodzi mi o kwestie Cloud Computing, jak to z tym jest? Czy ta branża dobrze się rozwija? Może jest to ciężki orzech i ciężko w to wejść? Czy firmy inwestują w systemy wykorzystujące wirtualizacje, konteneryzacje i rozwiązania chmurowe?

Bo zastanawiam się czy by nie iść w tym kierunku na uczelni, gdzie uczyłbym się wdrażania, konfiguracji i obsługi platform wirtualizacyjnych i chmur prywatnych. Uczyłbym się tam też takich języków, jak Node.js, PHP, Python, Go i ogólnie pracy z platformami chmury publicznej i tym podobnych.
Macie jakieś zdanie, wiedzę na ten temat?
Myślę też nad aplikacjami mobilnymi, to jest jednak duuuży rynek.

#it #programowanie #studia #naukaprogramowania #technologia #rynekpracy
  • 6
@dog_meat: Tak to jest jak ma się wiedzę na poziomie kartofla. Bo zastanawiam się nad tym a nad pójściem w rynek aplikacji mobilnych.
Wiesz coś może o tym, czy trzeba w tym sektorze mieć o wiele większą wiedze niż w takich aplikacjach mobilnych/stronach internetowych? Ciężko jest w to wejść? No i czy w samej Polsce ten rynek jest duży?
@Rustex2: To zależy, co Cię bardziej kręci. Czy pisanie kodu, czy praca jako admin/DevOps. W tym drugim przypadku też trzeba trochę pokodzić, ale to zupełnie co innego.

Może dorzucę swoje 2 uwagi:

1) Jako developer dużo łatwiej jest znaleźć przyczynę błędu i sposób jego naprawy (jeśli jesteś w stanie odtworzyć błąd w środowisku developerskim, poprzez zawężanie, można dotrzeć do konkretnej linijki, gdzie jest błąd). Jako admin jest to często błądzenie po
@Rustex2: Cloud Computing to w wielu znaczeniach narzędzie, zdecydowanie warte poznania - niezależnie co chcesz osiągnąć. Strony www, aplikacje, pełne środowiska - jest przydatny w wielu dziedzinach. Rozwija się przez to bardzo mocno.

Polecam się zaznajomić i wykorzystać w tym w co się akurat chcesz bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dog_meat: No będę musiał w końcu podjąć decyzję, niby kodzenie to mega frajda dla mnie, ale tez dobrze nie zamykać się na 1 dziedzinę i mieć tą szerszą wiedzę a studia w tym pomogą. Dzięki wielkie, opinie z pierwszej ręki to jest to
@p4wl: No właśnie też tak myślę, kodzenie apek i może www - mega frajda, lubię to i w to pójdę, no ale poznanie dobrze chmur (rozwijające się mocno które są przyszłością) poszerzy wiedzę która może zaowocować w przyszłości.
Dzięki za opinię