Wpis z mikrobloga

@DADIKUL: najpierw to zalej odpowiednią ilość oleju (2,8L). Korek rewizyjny jest na wysokości ekwiwalentu 2,4L bo inżynierowie GMa to debile. I najpierw zastosuj środek penetrujący
  • Odpowiedz
miałem wymieniać olej ale zrezygnowałem I chce dolac tylko ceramizera


@DADIKUL: jeśli zamierzasz jeszcze pojeździć, to warto olej wymienić, chyba że masz już objawy zużycia skrzyni?
Podbijam: nie dodawaj ceramizera do starego oleju.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ScaRRyMaN @Ludvigus dlaczego nie dodawać do starego oleju? Nieraz ciężej wchodzi redukcja z 5 na 4 albo z 4 na 3 ale nie jakoś fest ciężko że muszę się silowac i jak puszczam sprzęgło to słychać takie grzechotanie lub cykanie/kliknięcia jak mechanizmy pracują. Dwumas robiony niedawno auto ma 170kkm przebiegu
  • Odpowiedz
@DADIKUL: bo ma za mało oleju, dolej, przedłużysz żywotność. Ale i tak się prędzej czy później skończy skrzynia. A dlaczego nie dodaje się do starego oleju? Nie wiem, producent zaleca dolewać do nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DADIKUL skoro póki co nic że skrzyni nie huczy to tym bardziej pojedz na dobry serwis i wymień olej. Przepracowany olej to taka szara maź która nie ma prawie żadnych pozytywnych właściwości poza tym że skrzynia nie chodzi na sucho i się tak nie grzeje. Poszukaj na YouTube spuszczania oleju ze skrzyni biegów a potem porównaj to do świeżego oleju.
  • Odpowiedz
@DADIKUL: niestety wszystko co niemieckie się w nim #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)ale te haczenia to efekt zabrudzonych linek zmiany biegów. Hałasy przy puszczaniu sprzęgła to też niestety standard przy małej ilości oleju. 75W90 fuchsa i będzie spokój
  • Odpowiedz
@DADIKUL: A linki można wyregulować + najlepiej zmienić jedną końcówkę na sztukę od Citroena, bo zwykle po latach już ledwo siedzk. Jak chcesz, to Co znajdę jutro numer części - 40 zł kosztuje, a skrzynia od razu lepiej działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DADIKUL: wibruje coś na wolnych obrotach z prawej strony. Były sprawdzane koło pasowe poduchy i nic. Mało tego nie zawsze wibruje. Nie mam sił do tego auta. Jeszcze żadnego mechanika w okolicy co by się znał odpowiednio ,a ze strachu nie jeżdżę dalej
  • Odpowiedz