Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, takie trochę starsze. Koleżanka w tym roku organizuje komunię dla swojego dziecka. Standardowy obiad dla najbliższej rodziny w średniej klasy restauracji na kilkanaście osób. Koszt tej imprezy wyniesie ją ok. 2000 zł. Dziś zadała mi pytanie ile jako rodzic dałem swojemu dziecku do koperty w ramach prezentu komunijnego.
I tu trochę zgłupiałem bo jakoś naturalne mi się wydawało, że skoro organizuje całą imprezę, ponoszę wcale nie małe koszty, to dla dziecka będzie to ewentualnie jakiś drobiazg (zegarek, łańcuszek itp.) a nie kasa do koperty. Od prezentów są dziadki, babki, wujki i ciotki
I teraz nie wiem czy ja jestem jakiś nienormalny? Pytanie do Was. Jak to wygląda w Waszym środowisku. Czy rodzice organizujący przyjęcie komunijne dają dodatkowo dziecku drogie prezenty (kasa, drogi przedmiot)?
#komunia #religia #katolicyzm

Czy spotlaiście się z sytuacją że rodzice dają prezenty komunijne swoim dzieciom.

  • Tak 41.9% (18)
  • Nie 58.1% (25)

Oddanych głosów: 43

  • 13
@hiimxen: to wiadomo. Mi zabrali z mojej komunii, odbiłem sobie na swoich dzieciach. Moje dzieci odbiją sobie na swoich :) A jak nie będą swoich posyłać do komunii do zaoszczędzoną kasę na organizację imprezy wydadzą na siebie ;)
@pavulon78: albo tak jak pisał @hiimxen: daj 1000 zł a zabierz 2000 - będziesz mógł się pochwalić - albo od razu się nie pierdziel - daj 5 koła i zabierz to plus resztę co gówniak dostanie - koleżanka się nie dowie ale jej doopa pęknie :)