Wpis z mikrobloga

@restecp: za karykaturę Mahometa we Francji zabito 12 osób xD


@sharkslayer: No i? Po pierwsze to żyjemy w Polsce, a po drugie to u nas ludzi nęka aparat państwowy na podstawie z-------o prawa, a sytuacja z Francji była zwykłym morderstwem dokonanym przez radykałów. Tam nikt nikomu nie przeszukiwał mieszkania za karykaturę Mahometa, a szef francuskiego MSWiA nie pochwalał wymierzania sprawiedliwości za profanację świętego wizerunku.
  • Odpowiedz
Tam nikt nikomu nie przeszukiwał mieszkania za karykaturę Mahometa

@restecp: oczywiście że nie, tam po prostu radykały n----------ą, jeszcze tego brakuje żeby w Polsce strzelali do ludzi za obrazki xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raceman: Wiesz, że w islamie obowiązuje zakaz publikowania jakiegokolwiek wizerunku Mahometa? Poza tym, co to za logika, że jak przerabiasz obrazek wyznania A, to musisz też przerobić obrazek wyznania B?
  • Odpowiedz
@raceman: Argument o tym, że "nie powinno się przerabiać wcale" można zastosować do absolutnie każdej innej rzeczy, bo niby czym są akurat w tym przypadku uczucia religijne? To, że sobie uznam garnek z makaronem za święty przedmiot uprawnia mnie do tego, że zakazuje innym używania go do innych rzeczy niż kult religijny? Totalna bzdura istniejąca tylko po to, żeby mieć paragraf na tych, którzy nie podzielają mojego światopoglądu.

W Tajlandii
  • Odpowiedz
Ale czy to rząd Francji każe strzelać? Czy pochwala takie działania? No k---a zdecydowanie nie. I o to mi chodzi, że to polskie prawo nakazuje karanie za głupie obrazki. To wielka różnica


@restecp: prawo jest od tego aby je przestrzegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz