Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu widać wyjście z piwnicy typowego wypoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście jest to wejście do komory bezpieczeństwa pod reaktorem BWR pod pomieszczenie kontrolne, gdzie znajdują się napędy prętów sterujących oraz wyprowadzenie kanału pomiaru rozkładu strumienia neutronów w rdzeniu reaktora.
O tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/40954841/dolna-czesc-reaktora-bwr-o-mocy-ok-700-mw-gdzie-za/

#ejboners #atom #energetyka #eneregtykajadrowa #ciekawostki #bwr #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu
DywergencjaRotacji - Na zdjęciu widać wyjście z piwnicy typowego wypoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: comment_1YbXWktQoNB8E18X7ULVJAQwnRZaU6JI.jpg

Pobierz
  • 16
@abraca: Kolego to są pręty sterujące, mają za zadanie regulację mocy reaktora, zbudowane są z materiału pochłaniającego neutrony. Im bardziej "wpuszczone" tym więcej neutronów pochłaniają i zmniejsza się moc reaktora.
Nie mam pojęcia jaki jest poziom promieniowania gdy reaktor pracuje z pełną mocą.
@DywergencjaRotacji: tak, wiem, może nie do końca jasno napisałem, ale chodziło mi o dwa różne przypadki. Jeden z pełną mocą a drugi z "wyłączonym" reaktorem aka wpuszczonymi prętami sterującymi. A może wiesz jaka jest moc minimalna przy wyłączonym? I zdjęcia robisz w reaktorze z zainstalowanymi prętami paliwowymi czy to jakiś stary/remontowany reaktor?
zdjęcia robisz w reaktorze z zainstalowanymi prętami paliwowymi czy to jakiś stary/remontowany reaktor?


@abraca: zdjęcia robię w reaktorze obok którego dosłownie leżały kasety paliwowe z uranem, przeczytaj resztę moich postów z #ejboners to będziesz wiedział o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@DywergencjaRotacji: posty jakiejś zielonki ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie są dla mnie z reguły źródłem wiedzy, przeszukiwanie poprzednich postów i komentarzy nie daje zwykle żadnych rezultatów. Trudno było dać linka do swojej twórczości i dobrze pamiętasz który post opisuje co i gdzie to jest? Ale jak się tak upierasz, to musiałem zajrzeć w twoje komentarze na serwisie ze śmiesznymi obrazkami i odszukać to co mnie interesowało. Czy
@Arv_: tylko pytam i dziękuję za odpowiedzi. Autor nie chce mnie zachęcać do tematu tylko odsyła "temat był już wałkowany 1000 razy, użyj funkcji szukaj" ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to mówię trudno. Co nie znaczy że nie podobają mi się wpisy.
@abraca: jprdl typie op już to wyjaśnił, jak jesteś na poziomie przedszkola i oczekujesz, że kady ma czas wszystko ci wyjaśnić bo tak chcesz to wróć do przedszkola. Op robi dobra robotę ale zawsze znajdzie się jakaś księżniczka i powie "jestem zainteresowany ale oczekuje osobistych wykładów".