Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu widać wyjście z piwnicy typowego wypoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście jest to wejście do komory bezpieczeństwa pod reaktorem BWR pod pomieszczenie kontrolne, gdzie znajdują się napędy prętów sterujących oraz wyprowadzenie kanału pomiaru rozkładu strumienia neutronów w rdzeniu reaktora.
O tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/40954841/dolna-czesc-reaktora-bwr-o-mocy-ok-700-mw-gdzie-za/

#ejboners #atom #energetyka #eneregtykajadrowa #ciekawostki #bwr #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu
DywergencjaRotacji - Na zdjęciu widać wyjście z piwnicy typowego wypoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: comment_1YbXWktQoNB8E18X7ULVJAQwnRZaU6JI.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@abraca: Kolego to są pręty sterujące, mają za zadanie regulację mocy reaktora, zbudowane są z materiału pochłaniającego neutrony. Im bardziej "wpuszczone" tym więcej neutronów pochłaniają i zmniejsza się moc reaktora.
Nie mam pojęcia jaki jest poziom promieniowania gdy reaktor pracuje z pełną mocą.
  • Odpowiedz
@DywergencjaRotacji: tak, wiem, może nie do końca jasno napisałem, ale chodziło mi o dwa różne przypadki. Jeden z pełną mocą a drugi z "wyłączonym" reaktorem aka wpuszczonymi prętami sterującymi. A może wiesz jaka jest moc minimalna przy wyłączonym? I zdjęcia robisz w reaktorze z zainstalowanymi prętami paliwowymi czy to jakiś stary/remontowany reaktor?
  • Odpowiedz
zdjęcia robisz w reaktorze z zainstalowanymi prętami paliwowymi czy to jakiś stary/remontowany reaktor?


@abraca: zdjęcia robię w reaktorze obok którego dosłownie leżały kasety paliwowe z uranem, przeczytaj resztę moich postów z #ejboners to będziesz wiedział o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@abraca: Na resztę pytań nie odpowiem bo nie jestem pracownikiem siłowni jądrowej, ale skoro są tam napędy, impulsy to promieniowanie musi być na tyle niskie żeby przy postoju pracownik mógł dokonać konserwacji urządzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DywergencjaRotacji: posty jakiejś zielonki ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie są dla mnie z reguły źródłem wiedzy, przeszukiwanie poprzednich postów i komentarzy nie daje zwykle żadnych rezultatów. Trudno było dać linka do swojej twórczości i dobrze pamiętasz który post opisuje co i gdzie to jest? Ale jak się tak upierasz, to musiałem zajrzeć w twoje komentarze na serwisie ze śmiesznymi obrazkami i odszukać to co mnie interesowało.
  • Odpowiedz
@Arv_: tylko pytam i dziękuję za odpowiedzi. Autor nie chce mnie zachęcać do tematu tylko odsyła "temat był już wałkowany 1000 razy, użyj funkcji szukaj" ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to mówię trudno. Co nie znaczy że nie podobają mi się wpisy.
  • Odpowiedz
@abraca: jprdl typie op już to wyjaśnił, jak jesteś na poziomie przedszkola i oczekujesz, że kady ma czas wszystko ci wyjaśnić bo tak chcesz to wróć do przedszkola. Op robi dobra robotę ale zawsze znajdzie się jakaś księżniczka i powie "jestem zainteresowany ale oczekuje osobistych wykładów".
  • Odpowiedz