Wpis z mikrobloga

Microsoft ogłosił plan wypuszczenia nowego terminalu Windowsa (pod nazwą Windows Terminal), który ma:
a) być open source
b) wspierać wiele kart
c) wspierać jednocześnie CMD, PowerShell i podsystemy dla Linuxa
d) być znacznie szybszy w renderowaniu tekstu niż stary
e) wspierać emotikony

Dodatkowo Microsoft ogłosił otworzenie kodu źródłowego starej poczciwej już konsoli windows.

Pierwsze wersje preview pojawią się w lecie w tym roku. Finalnej wersji powinniśmy się spodziewać w przyszłym roku.
Windows Terminal ma być dostępny przez Windows Store.

Więcej Info
#windows #programowanie #windows10 #ubuntu #wsl #powershell #cmd
Pobierz Hektorrr - Microsoft ogłosił plan wypuszczenia nowego terminalu Windowsa (pod nazwą W...
źródło: comment_yXgDjUugETgWQvCZ7BOqv6lUsnFpcU3z.jpg
  • 52
Zapowiada sie ciekawie.

ciekawe czy za x lat ludzie z Win będą mówić to co teraz mówią ludzie z Lin:

"Szybciej to klepniesz w terminalu niż wyklikasz"


@BoKoR: Jeżeli dobrze to rozegrają (a pewnie tak będzie) to nie ma takiej opcji, bo będzie to wyglądało jak na makach - ogólnie wszystko wyklikujesz, ale jak chcesz poklepać jakiś kod to odpalasz terminal i jazda. Tam wszystko też pięknie działa i do wielu
@tylkostrimi: Czy wiesz może jak w Cmderze zrobić by otwieranie w wybranym folderze (poprzez prawy klik) otwierało mi go już z uzupełnianą ścieżką + wszystkimi dobrodziejstwami? Zauważyłem, że te cuda działają tylko jak odpalam go "na świeżo", a nie w folderze.
@miczal: Też jestem zadowolony z pracy na macOS. Moim zdaniem to dobre połączenie tego co fajne w Windows i tego co fajne w Linuksie (w końcu macOS to UNIX). Jedyne czego zazdroszczę linuksiarzom to porządnego menadżera pakietów. Jest co prawda brew, ale do pięt on nie dorasta np. pacmanowi z Archlinux.
@BoKoR: Windows zawsze był #!$%@?, przykładowo 7-ka nie radziła sobie z przenoszeniem dysku między różnymi architekturami, a Linux działał bez jakichkolwiek problemów. Aczkolwiek jestem przekonany że kiedyś Microsoft doprowadzi system do używalności, ale póki co to jeszcze sporo im brakuje, dlatego za x lat powiem:
"Ooo, już nie musicie czekać aż skończą się aktualizacje przy starcie? No to cieszę się że możecie korzystać z systemu równie dobrego co Linux, szkoda tylko
@kafapre: wyciagasz bledy win 7 z 2010, a wydane 4 lata później ubuntu 14.10 mialo problemy z wifi w laptopie, o dobrze działającym bluetooth można było pomarzyć, a wlaczanie dedykowanej karty graficznej powodowalo kernel panic xD a to tylko godzina korzystania