Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Muszę się wygadać na temat fałszu na świecie i w ludziach. Może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć sensownie na moje bóle dupy. Ja wiem, że każdy żyje jak chce, ale po prostu interesuje mnie to i irytuje zarazem, dlaczego jest jak jest. Co ludźmi kieruje. Szczere zdanie mile widziane, bo i ja jestem szczera do bólu.
Uprzedzając oskarżenia o moją zazdrość XD z góry odpowiem, że jestem wysoka, szczupła (raczej klepsydra niż jabłko :D ) mam ładną buzię (nie moja opinia), dość mało spotykaną urodę (też nie moja opinia), dbam o siebie i ogólnie nie narzekam. Makijaz noszę lekki i taki mi wystarcza, a w mocnym wyglądam... ciężko. Mimo, że potrafię go zrobić. Żyję w udanym związku, jestem generalnie szczęśliwa ze swojego życia.
Tytuł powieści to "dlaczego niesamowicie wku*wia mnie świat i laski chodzące po nim" rozdział 1.
1. Dziewczyna która wcale nie jest 1/10 na siłe stara się "upiększać". Wiecie, że nawet najpiękniejsza laska ma jakąś wadę. Albo ma krzywe nogi, albo orli nos, albo płaskodupie, albo rzadkie włosy, wąskie usta, brak wcięcia w talii, albo inną cechę, która jej dużo nie odbiera ale też nie upiększa. Więc idzie sobie taka lasia do kosmetyczki (koleżanki żeby było taniej xd) i jeb robi sobie rzęsy szczoty. Nosz kur*a. Oczu otworzyć do końca nie może, a jak może to od połowy są "ścięte" linią rzęs. Wiem, że długie rzęsy są sexy, ale ładne rzęsy można sobie zrobić zalotką i nie wyglądają jak moja miotła po pół roku intensywnego zamiatania podwórka XD. Dlaczego dziewczyny to sobie robią? Co wami kieruje #rozowepaski ? Druga sprawa to usta. Mam wrażenie, że kiedyś kwasik był dedykowany dla blachar, a teraz co druga ma w ryju kwas. Usta pontony, ale sztucznie, bo natura nie obdarowała. Wyjazd szminką poza granice, żeby wydawały się jeszcze większe. Dlaczego? Po co?
2. Dziewczyny wyglądają tak samo i robią te same rzeczy. Ja wiem, że mocno generalizuję. Ale kuźwa, wejdź na instagrama. Wpisz tag instagirl. Przejrzyj zdjęcia 1000 dziewczyn, które wyglądają jak jedna osoba. Tylko dupa pokazana z innej strony.
Typowa laska na insta albo i nawet nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż wtedy łatwiej zdobyć atencję: makijaż inspirowany drag queen, włosy długie, proste, ombre. Blond+coś najczęściej. Brwi: grube, ciemne nawet do blond włosów, mocno narysowane, bo natura nie obdarzyła takimi. #!$%@?ć to, że natura nas stworzyła tak żeby wszystko mniej więcej do siebie pasowało. Można się podmalować, ale halo, ja tu widzę namalowane nowe twarze. Mocne kontury, żeby nie było widać drugiego podbródka albo szerokiego nosa. Sztuczne rzęsy, usta, namalowane piegi. Bluzka z odkrytymi ramionami, spodnie z wysokim stanem. Jak chodzi na siłownię, to ćwiczy głównie dupę, a potem wypina ją do zdjęcia, zaznacza jak bardzo nie mieści się w spodnie do jogi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chodziłam na siłownię, to wstyd mi było zdjęcia robić bo taka byłam spocona XD + zauważyłam że wtedy najczęściej łapałam jakąś atencję od płci przeciwnej.
Znowu pytanie, dlaczego tak jest? Co jest takiego w zdobywaniu atencji wyglądem? Lek #!$%@? na smutek? Zawsze najbardziej śmieszą zdjęcia #naturalbeauty. Sztuczne usta, rzęsy, namalowane piegi henną. No ale przeciez makijażu nie ma.
3. Propagowanie toksycznej treści i brak odpowiedzialności. Instagram mają już dzieci. Dzieci które się #!$%@? odchudzają, żeby doścignąć ideał. Młode dziewczyny, które wierzą, że Veronica Bielik ma naturalnie wielki okrągły tyłek (przy tym mega chude nogi z 0 mięsnia), 30cm w talii i wielkie sterczące piersi (również naturalne oczywiście), a wierzą jej, bo ma od groma obserwatorów i wypiera się jakichkolwiek ingerencji chirurga. Taki obraz, jak również każdy inny- czy to bardzo chudej modelki, czy kolejnej fitnesgirl która "propaguje sport" a tak naprawdę pokazuje tylko zdjęcia ciała w najlepszej pozie, idealnym świetle i obróbce. Bo uwaga, nawet szczupłe dziewczyny mają np cellulit. Ale tego na IG się nie pokaże, prawda? Wysportowana sylwetka nie jest bez wad. A taką ją pokazują. Nawet ja miałam kompleksy, że nie jestem idealna, mimo że genetycznie trafiłam w totka. Ale nagle każda nawet najmniejsza wada stała się czymś wielkim i przerażającym, bo przecież te 1000 pań z ig nie ma ani jednej skazy, a ja mam! A przeciez nie jestem spasioną bulwą, więc na pewno coś ze mną nie tak.
Brak wyjątkowości wychodzi również przy okazji pytania o zainteresowanie. 3/4 czasu to instagram i media, a 1/4 to seriale. Koniecznie te modne, Stranger Things, American Horror Story i tym podobne. Inne mają za małe zasięgi kiedy się nimi pochwalisz pod tagiem #netflix #lazyday. Wrzucane zdjęcia w lustrze z zakrytą twarzą ale widocznym logiem apple na telefonie. Przecież huaweiem się nie pochwalisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaranie zioła, dodawanie zdjęcia czerwonych oczu z podpisem 4:20. Próba wejścia w towarzystwo, które zaakceptuje. Nawet jeżeli po zielsku czuje się źle.

Dlaczego, dziewczyny? Chciałabym poznać powody. Czemu wasz cel życiowy to bycie jak 3/4 pozostałych kobiet? Czemu, jeżeli masz wybrać między kobiecą sukienką w kwiaty a topem do pępka i kabaretkami, wybierzesz to drugie? nawet jeśli twój charakter określa to pierwsze?
#niebieskiepaski dlaczego lecicie tylko na takie dziewczyny? Po co narzekać na karyny, skoro to one są głównym celem waszych zainteresowań? Czemu najwazniejszy jest wygląd i dlaczego nie widzicie pustki w laskach, które potrafią przeznaczyć 5h na zrobienie rzęs a nie wytrzymują 30min bez telefonu, albo czytając wartościową książkę? Czemu laska, która spędza 2,5h ćwicząć dupę jest lepsza od tej, która spędza cały wolny czas na rozwijanie siebie? Przecież wygląd przemija. Każdy chad, każda julka, natalka czy inna legendarna kobieta z wykopu kiedyś będzie stara i pomarszczona. Czemu tak często okazuje się, że żeniąc się z wyglądem rozwodzisz się po 3 latach, bo jeszcze przez 2 lata wytrzymywałeś bo ci dawała, ale ostatni rok już był męczarnią. Bo okazało się, że jej charakter nie jest na tyle dojrzały by tworzyć rodzinę na dobrych wartościach. Bo gdyby miała wybrać między sobą a tobą, to zawsze wybierze siebie. Nigdy niczego nie poświęci dla drugiej osoby, bo zbyt przykro jest coś tracić. Bo zawsze jadła ciastko i miała ciastko.
Dlaczego żenisz się z dziewczyną poznaną 3 miesiące temu przez tindera? to przecież tak mało by poznać czyiś charakter. Wady, odpały, trudne dni, to czy weźmie odpowiedzialność za zwierzaka, a co dopiero za potomka. Czy jej wartości są, dobre by tworzyć silny fundament, czy jednak toksyczne opierające się na egoizmie. A ty będziesz ulegał za każdym razem gdy ten egoizm się pojawi- bo będziesz tak zafascynowany jej dupą i piękną buźką, że nie zauważysz kiedy owinie sobie ciebie wokół palca.

Koniec wywodu, proszę o odpowiedzi na pytania, na wasze opinie, obserwacje. Nie chce komentarzy "daj innym żyć jak chcą" bo chodzi o to, że chciałabym wiedzieć dlaczego akurat takie wartości są tak popularne i pożądane. Dlaczego jest jak jest.

"Masz piękną duszę i dupę, mam cię za sztukę i sztukę."

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 21
Dlaczego, dziewczyny? Chciałabym poznać powody. Czemu wasz cel życiowy to bycie jak 3/4 pozostałych kobiet? Czemu, jeżeli masz wybrać między kobiecą sukienką w kwiaty a topem do pępka i kabaretkami, wybierzesz to drugie? nawet jeśli twój charakter określa to pierwsze?

#niebieskiepaski dlaczego lecicie tylko na takie dziewczyny?


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeszcze apropo tego - jeśli tak się te laski ubierają to widać taki mają charakter, a nie tak jak sugerujesz - robią to
Ludzie są różni i to jest piękne.


@spalam__sie: O to się właśnie rozchodzi, że nie są różni. Czytałeś w ogóle co zostało napisane? Pewnie nie, bo za długie.

Zwłaszcza po tekście "typiary jak ty, które myślą że tak jak one robią to jest najładniej i tak powinni wszyscy" widać, że nie wiesz w ogóle o czym mowa. xD
OP: @spalam__sie chyba cię uraziłam XD o gustach się nie dyskutuje? Dlaczego? o wszystkim można dyskutować, a ja pytam dlaczego wybierasz to co wszyscy, a nie coś dzięki czemu pokażesz choć jedną wyjątkową i wyróżniającą cię cechę. Chyba każdy człowiek taką ma? Chyba, że jesteś taka jak wszystkie? Żadna tak nie mówi. Każda #!$%@? o byciu "inną" a wchodzisz na pierwszy lepszy portal i widzisz że to bullshit. Że wcale nie
@AnonimoweMirkoWyznania Ty na to wszystko narzekasz a ja mam to w dupie i bardzo polecam, bo wtedy nie będziesz się triggerować. Wiadomo, że Instagram jest po to, żeby głównie pokazywać to co "najlepsze", wiadomo też, że panuje pewna moda, za którą większość osób podąża - a dlaczego? Bo nie mają pomysłu na siebie. Nie ma nic w tym złego, że jest sporo osób, którym się to samo podoba. Każdy ma jakieś wady
Czytając ten wpis właśnie mam wrażenie, że oceniasz wszystkie laski tylko na podstawie tych "instagirl" zapominając, że tak naprawdę tych dziewczyn które pompują sobie usta i doklejają rzęsy - szczoty, to jest bardzo mały odsetek, ile takich spotykasz na co dzień, w pracy, na ulicy? Poza tym, zazwyczaj właśnie takie ingerencje w wygląd i chęć upodobnienia się do tych "kanonów piękna" z instagrama wywodzi się z tego że 80% dziewczyn ma ogromne
OP: @nadek: nie chcą być szufladkowane, więc robią coś żeby ktoś je zaszufladkował?
Wierz lub nie, na codzien nie oceniam ludzi po wyglądzie. Ale przychodzi taki moment kiedy się zwyczajnie ulewa. Widzisz coś co cię drażni, ale ok, przymykasz oko, w końcu wybuchasz bo nie rozumiesz dlaczego jest jak jest. Chcesz poznać powody. Bo może to ja nie pasuję do społeczeństwa. I wiesz, trochę zaczynam się przekonywać do myśli, że
OP: @paulinnaa: dziękuję za mądry komentarz.
@santeriia: właśnie spotykam bardzo bardzo często. W pracy, na ulicy, w pociągu, na każdej większej imprezie typu koncert. To nie tak, że nie mogę przez to spać po nocach, po prostu zastanawiam się skąd się to bierze. Że patrzysz na dziewczynę i myślisz o, chcę wyglądać jak ona? Może to dowód anegdotyczny, ale w sumie każda dziewczyna która jest inteligentna, bystra, zna podstawowe
@AnonimoweMirkoWyznania: No rozumiem Twój punkt widzenia. Ale. Skąd to się bierze? Wyobraź sobie, jesteś zwykłą szarą dziewczyną, zawsze jakoś sobie tam układałaś życie towarzyskie, w sensie, miałaś tam jakieś koleżanki, nie masz jakiejś nadzwyczajnej popularności w szkole, jesteś taka przeciętna, włosy takie sobie, na twarzy trądzik, trochę za duży nos, jakieś proporcje twarzy które do końca nie czynią że zaliczasz się do tych ładnych dziewczyn. może od trądziku na twarzy masz
@AnonimoweMirkoWyznania: Brzmisz rozsadnie kolezanko. Moim zdaniem, odpowiadajac na twoje zagwostki, wynika to z checi pokazania sie z jak najlepszej strony i dostanie jak najwiekszej ilosci pochwal. I po co ryzykowac, starac sie byc oryginalna, to moze nie wypalic, a tak sprawdzona metoda dziala, laska dostaje atencje i sie cieszy. Swoja droga, cala ta kultura social-mediowa, a w szczegolnosci instagram jest strasznie szkodliwa, bo osoby opieraja poczucie wlasnej wartosci na ilosci polubien,