Wpis z mikrobloga

Mireczki chyba padł mi dysk twardy w laptopie? Kilka tygodni temu w laptopie zaczął sporadycznie pojawiać się błąd Smart Status Bad. Wyczytałem, że to błąd, który odnosi się do dysku twardego. Później po kilku dniach laptop chodził normalnie, normalnie się włączał, więc w razie czego na pendrive skopiowałem wszystkie ważne pliki z laptopa. Dzisiaj już chyba padł na dobre - system w ogóle się nie ładuje, jedyne co się wyświetla to bios i tak za każdym razem. Raz na 30 uruchomień "przejdzie etap biosu" i ładuje się system, ale od razu włącza się błąd Smart Status Bad. Ile będzie kosztowała mnie wymiana dysku twardego w laptopie?
#komputery #awaria #pytanie #pc #pcmasterrace #pomoc #informatyka #dyski #laptopy
  • 15
@oko_ci_skoko: Płyta nie jest przypisana do sprzętu, możesz nawet zainstalować z .iso zassanego z neta. Tu pozostaje kwestia klucza. Jak masz naklejkę od spodu laptopa z kluczem to możesz spróbować go tak aktywować. Nie wiem do końca jak działa licencja w takim przypadku. Jak nie, to jakiś KMS czy inny aktywator.
@oko_ci_skoko: Tu jest napisane, że nie powinno być problemu przy aktywacji systemu, gdy wymienisz dysk twardy. O ile zainstalujesz tą samą wersję systemu, którą miałeś przed uszkodzeniem dysku (jak miałeś home premium, to instalujesz home premium, jak professional to professional itp.) no i oczywiście jak masz naklejkę od spodu laptopa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oko_ci_skoko: Wymiana będzie cię kosztowała koszt dysku i parę minut roboty, o ile nie masz dwóch lewych rąk. Dysk będzie pusty, ale przecież jeśli dotychczas miałeś jakiś system operacyjny, to po prostu zainstaluj taki sam i będzie wszystko działało.