Wpis z mikrobloga

mirki z #ux i #ui

Wybaczcie za te ścianę tekstu

Sprawa wygląda tak. Od podstawówki bylem zainteresowany grafika komputerowa, projektowaniem i lekko mnie ciągnęło do programowania. Jakiś czas temu dowiedziałem u zawodzie jakim jest UX designer i szczerze idealnie wpasowało mi się w mój gust i postanowiłem że to jest to co chce robić. Myślę że mam wiele powiązanego z poczuciem estetyki (nawet na 16personaliteis w opisie jest że moja osobowość ma najsilniejsze poczucie estetyki XD), analizowaniem czy kontaktami międzyludzkimi i patrzeniem na ludzi z psychologicznego punktu widzenia. Sama wizja projektowania stron/aplikacji i kontaktu z ludźmi do mnie niesamowicie przemawia. Jednakże nie do końca wiem co teraz z tym zrobić. Właśnie kończę klasę maturalną i zastanawiam się jak to wszystko poprowadzić, aby było jak najlepiej. Myślałem aby przez najbliższy rok uczyć się dalszego projektowania, programowani webowego na własna rękę. Obsługi Adobe XD czy innych programów. Wtedy gdy poczuje się już pewnie, zapisać się na intensywny kurs aby poprawić swoje umiejętności na wszelkich płaszczyznach.

https://ux.coderslab.pl/

kurs jest drogi, ale z tego co słyszałem bardzo dobrze przygotowuje do zawodu, a mam trochę grosza aby poświecić go na wykształcenie.

Gdybym nauczył się tego wszystkiego w przeciągu roku lub dwóch chciałbym iść na studia (jeszcze nie wiem czy dzienne czy zaoczne). I tu rodzi się moje główne pytanie. Bo kierunki UX designer to chyba tylko studia podyplomowe, więc czego się uczyć wcześniej? Jaki kierunek będzie najlepszy pod ux designera? Informatyka, coś z grafiką, czy może psychologia? Wszystko do mnie przemawia, ale z każdym z tych kierunków mam jakiś problem

- Informatyka wydaje mi się bardzo trudna i wątpię abym sobie poradził, bo mimo iż jestem na matfizie, to matematyka nie jest moja najmocniejsza strona, chociaż jestem przekonany że ogarniam ją bardziej niż większość co chodziło na podstawę.

- Grafika to bardzo fajna sprawa, ale jestem beznadziejny w rysowaniu i kompletnie tego nie lubię. Lubie projektować, bawić się efektami, ale rysowanie to kompletnie nie moja dziedzina, a czuje ze wszystkie studia z tym związane będą tego wymagać

- Psychologia wydaje mi się super sprawa dla mnie, ale boję się tej łatki psychologa (gościa, który idzie na psychologie bo ma problemy w życiu, bo nie wie co ze sobą zrobić, bo do niczego innego się nie nadaje, tego który będzie miał problemy ze znalezieniem pracy). Myślałem aby to był mój plan awaryjny jeśli chodzi o studia.

Co myślicie o tym wszystkim? O tym planie. Jakie studia byłyby najlepszy pod ten zawód? Może jakieś inne kierunki, niż te które wymieniłem?

#pytanie #grafika #webdev #psychologia
  • 9
@as25_cule: @CygaroZwasem: Już nie wspominając ratio obrazków. ¯\_(ツ)_/¯
Generalnie jak każda szkoła szkoleniowa (nie tylko IT) cała sprawa opiera się na dojeniu naiwniaków, którzy chcą zapłacić za kurs 10k złotych lub wyciągania środków z urzędów pracy / UE na rozwój pracowników czy likwidację bezrobocia...
Taki sam efekt - a może i lepszy - będziesz miał jeśli samemu przeczytasz dobrą książkę i wykonasz parę projektów samodzielnie.
Pobierz Verbatino - @as25cule: @CygaroZwasem: Już nie wspominając ratio obrazków. ¯\\(ツ)\_/¯ ...
źródło: comment_tyvNXwluwa8etTbedI03ylnuvkKK0cn4.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@as25_cule: ja planuję iść na psychologię, ale samo projektowanie już mam ogarnięte bo od 10 lat siedzę w grafice. Generalnie imo do UX (do UI mniej) psychologia się bardzo przydaje, a samego projektowania się możesz nauczyć na bootcampie i w praktyce. Dodatkowo, możesz później rozwinąć się w kierunku Project Managera, to Ci się psychologia też przyda a najbardziej jak pójdziesz na specjalizację psychologia biznesowa - w zarządzaniu ludźmi.
@as25_cule: również jestem tegorocznym maturzystą i też planuje w przyszłości zostać ux/ui designerem. U mnie w Poznania jest uczelnia, na której jest fajny kierunek - zarządzanie kreatywne czyli właśnie takie połączeni psychologii, nauki pracy w zespole, analitycznego myślenia itp. czyli w skrócie mówiąc wydaje się dobrym wstępem pod UX. Wszelki bootcampy czy inne kursy za sporo $$ bym ci odradzał. Nauczysz się tam tego samego czego mógłbyś się nauczyć samodzielnie w