Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja dziewczyna ostatnio mocno zgrubla, zaczalem wiec ja odchudzac, dieta 1500 kcal, duzo ruchu, duzo bialka, czysta micha. Silownia 3x w tygodniu, do tego sobie chodzimy na rower pare razy w tygodniu. I #!$%@? bo waga jej stoi w miejscu a juz tak od miesiaca jest. Czy powinienem wiecej jej kcal obciac? Dla kobiet sa jakies specjalne metody redukcji? Dajcie porady jak zrobic redukcje u dziewczyny, bo wiem jak u faceta (sam cwicze na silce od 5 lat) ale nie mam pojecie o diecie dla kobiet, jak ustawic makro, jak z bialkiem, itd.

Dodam ze tarczyce ma w normie i bierze tabletki antykoncepcyjne, moze tyje przez tabletki?

#mikrokoksy #silownia #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 165
@jonzi: Nie trzeba kosmicznej wiedzy, ale Ty w tej materii nie masz żadnej. Nie wiedziałeś, jak działają tabletki.

Przypadek o którym wspomniałem mimo nie brania tabletek również nie miesiaczkowal.


Nie miesiączkowała (o ile to była kobieta), bo miała problemy z tarczycą i hormonami (tak, otyłość też je zmienia)
@KRISSVector bo nie potrzebuję takiej wiedzy. Po prostu obserwuję i wyciągam wnioski.
O, sama widzisz, że to otyłość zmienia gospodarkę hormonalną, czyli co trzeba najpierw zrobić żeby uporządkować hormony...?
@jonzi:

bo nie potrzebuję takiej wiedzy.


No to później nie mów bzdur, jakoby antykoncepcja hormonalna nie miała nic do rzeczy.

Po prostu obserwuję i wyciągam wnioski.

Prawdziwa naukowa obserwacja, nie ma to tamto

otyłość zmienia gospodarkę hormonalną, czyli co trzeba najpierw zrobić żeby uporządkować hormony..


I znowu łopatologicznie: Jeśli otyłość jest jedyną przyczyną zaburzonej gospodarki hormonalnej, wtedy chudniemy pod opieką endokrynologa i ginekologa. Jeśli otyłość jest spowodowana zmianami hormonalnymi, wtedy chudniemy,
@KRISSVector nie mówię że nie ma, ale nie jest wytłumaczeniem otyłości. Ja nie wiem co Ty komu próbujesz udowodnić? Czytam artykuły oparte na badaniach, widzę kto pracuje nad sobą, a kto się #!$%@? i jakie są tego skutki. Sama tlumaczysz łopatologicznie, a za trudne jest dla Ciebie że na końcu wszystko opiera się o kalorie.
@AnonimoweMirkoWyznania kurde, o wiele za mało kalorii zwłaszcza że do tego doszła aktywność fizyczna. Ja schudłam jedząc zdrowo bez ich liczenia, a bodajże z 2k powinnam mieć dziennie co do wagi wzrostu wieku itp. a nie ćwiczyłam wtedy nic. Też biorę tabletki i nie tyję od nich (no chyba, że sie obzeram ( ͡° ͜ʖ ͡°) także jeżeli tabletki jej szkodzą to niech poprosi o inne. I niech
@jonzi:

a za trudne jest dla Ciebie że na końcu wszystko opiera się o kalorie.

No właśnie nie. Czytasz te artykuły, a tak ciężko czytasz ze zrozumieniem. Btw, najpierw mówisz, że "nie potrzebujesz takiej wiedzy", a potem, że czytasz artykuły
(ʘʘ)

nie mówię że nie ma, ale nie jest wytłumaczeniem otyłości


W tych wypadkach, o których mówię, jest. Tylko wtedy idzie się do ginekologa i endokrynologa.
@KRISSVector: Z tego co widziałem na ulotce mojej różowej to tabletki zaweirają jakąś substancję, która podwyższa poziom estrogenu w ogranizmie przez co rzeczywiście może odkładać się woda i możemy jej mieć więcej. Ale to nadal tak naprawdę nie zmienia nic. Mój kolega na bombie miał przez jakieś 2-3 tygodnie estro mniej więcej takie jak kobieta w ciązy (mi się nawet raz przez tydzień też tak zdarzyło mieć). I rzeczywiście wody wtedy
@KRISSVector: To o co chodzi. Mówisz "hormony". Wiesz ile hormnow jest w orgaznizmie? Powiedz mi lepiej co powiedział Ci ten Twój lekarz. Na jakie hormony dokładnie wpływają tabletki. Bo za bardzo ogólnikowo mówisz. e1, e2, kortyzol, prolaktyna, ft3, ft4, testosteron, progesteron?
@arnoldvon: Odsyłam do mojego wcześniejszego komentarza
https://www.wykop.pl/wpis/40931157/#comment-143990213

Co do hormonów zawartych w tabletkach. Nie wiem, czy wiesz, o co w tym w ogóle chodzi.

W skrócie:

Stosuje się preparaty jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe. Pigułki jednoskładnikowe (tzw. minipigułki) zawierają niskie dawki jednego hormonu – syntetycznego odpowiednika progesteronu (gestagenu). Pigułki dwuskładnikowe zawierają syntetyczne gestageny i etynyloestradiol. Tabletki jednofazowe dostarczają taką samą dawkę estrogenu i progestagenu w ciągu całego cyklu, natomiast w pigułkach dwu-
@KRISSVector: Z tego w takim razie wynika, że dobrze gadałem. Zwiększony poziom estro i to powoduje większe zatrzymanie wody. Czyli dokładnie tak samo jak w przypadku kiedy ktoś wbija teścia w dużych ilościach i nie bierze exe.
@arnoldvon: Eh, w takim razie jeszcze prościej. Estrogen (ma trzy postacie naturalne: estron; estriadol, który hamuje wydzielanie FSH; estriol) wpływa na wagę - spowalnia spalanie tkanki tłuszczowej i sprawia, że szybciej się odkłada. W tabletkach antykoncepcyjnych dwuskładnikowych znajduje się syntetyczny estrogen - etynyloestriadol.
@KRISSVector: Skoro już mówimy o e2 to nie bardzo on na to wpływa. Czemu? Kulturyści na masie mają powyżej normy e2 i udaje im się budować w miarę czystą masę mieśniową (bo jak masz w normie to idzie słabiej). Poza tym jest mnóstwo przypadków, gdzie ludzie mieli tak wywalone e2 w kosmodron (gorzej niż kobieta w ciązy), a i tak udawało im się budować/redukować (dużą rolę odgrywa tutaj czysta micha), wiec